Teplo domova a úspora energie

Ideální teplotu našeho okolí vlastně nevnímáme. Jakmile je nám ale příliš teplo nebo zima, okamžitě to přitáhne naši pozornost... číst dále

 

 


Naše řešení pro tepelnou pohodu


Saint-Gobain je celosvětovým lídrem na trhu tepelné izolace staveb. Jedná se o izolaci základů, fasády, podhledů, střech, sklepů apod. Dodáváme řešení pro všechny typy staveb, naše výrobky jsou certifikované a splňují i ty nejnáročnější požadavky investorů a architektů. Nejedná se pouze o výrobky typu polystyren, ale také o čedičovou a skelnou vatu nebo izolační skla. Naším cílem není pouze úspora energie na vytápění, ale zejména poskytování tepelné pohody v interiérech, kde v zimě nebudou obyvatelé mrznout a v létě jim naopak nebude horko.

Absolutní jedničkou v poskytování řešení tepelné izolace všech typů konstrukcí je Isover. Pro střechy nabízí kromě systémových řešení zahrnujících např. zateplení nad krokvemi, fólie a doplňky pro parotěsnou ochranu nebo systém pro zateplení pochozí půdy, také samostatné čedičové a skelné izolace v deskách či rolích. Pro ploché střechy je vhodné využít vlastností jak polystyrenu, tak čedičových desek. Pro správné odvodnění plochých střech je vhodné použít spádové desky a klíny Isover. Speciálním řešením pro ozelenění střech jsou pak vegetační panely. Pro izolaci podlah nad terénem jsou vhodné pěnové polystyreny.

 

Isover je jedničkou také pro fasády. Pro většinu obytných staveb se používá kontaktního zateplení pěnovým polystyrenem. V případě zvýšených požadavků na požární ochranu je nutné použít minerální izolace. Dle architektonického návrhu je možné použití i provětrávaných systémů, kde mezi izolací a podhledovými panely je ještě oddělující vzduchová vrstva. Speciálním řešením kontaktního zateplení se zvýšeným protipožárním účinkem je sendvičově uspořádaná deska Isover TWINNER, která je tvořena izolačním jádrem z grafitové izolace a krycí deskou tloušťky 30 mm, která dokáže odolávat požáru minimálně po dobu 30 minut.

 

Mezi izolace určené do systémů suché výstavby příček patří deskové izolace Isover z čedičových vláken nebo rolované výrobky Isover ze skelných vláken. Pro izolaci sklepů a základů staveb je vhodný pěnový polystyren Isover lisovaný do forem. V případě izolace stěn ve velkých hloubkách je nutné použít extrudované polystyreny, které jsou výrazně pevnější a zároveň odolné vůči vodě.

 

Isover má také připraveny kompletní systémy pro izolace kruhových či čtyřhranných potrubí, průmyslové zásobníky, komíny a další speciální aplikace. Novinkou jsou pak protipožární systémy z minerálních vln ULTIMATE.

 

Pro fasády je ideální řešení výrobce fasádních systémů a řešení Weber, který nabízí širokou škálu certifikovaných systémových řešení fasád pro bytovou výstavbu. Jedná se zejména o kontaktní zateplovací systémy, ale i systémy pro jednovrstvé tepelněizolační zdivo. Weber zná řešení proti růstu řas na fasádách v podobě speciální tenkovrstvé pastovité omítky, která je samočisticí a reguluje vlhkost na svém povrchu. Weber dále dodává certifikovaný systém podlah zatepleného i nezatepleného balkónu. Pro zateplení stěn balkónů a lodžií lze využít zateplovací systém s izolantem (lambda = 0,022 W/mK), což umožní zvětšit podlahovou plochu.

 

Pro skleněné fasády dodává řešení Glassolutions v podobě izolačního trojskla s integrovanou meziskelní žaluzií pro dynamickou regulaci prostupu světla a tepla přes sklo. Dále jsou to skla s protislunečním pokovením, které má neutrální vzhled a funguje jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, kde se vyrábí čelní sklo s technologií sgs ClimaCoat®?

Čelní skla s technologií sgs ClimaCoat® vyvinul a jako jediný vyrábí závod Saint-Gobain Sekurit ČR v Hořovicích. Tato technologie umožňuje vyhřívat skla bez použití drátků a přitom odrážet sluneční záření mimo interiér vozu.