Tiché bydlení

Hluk jako nutné zlo?

Které zvuky jsou vám nejnepříjemnější? Provoz na ulici pod vašimi okny, sousedovic štěkající pes, děti pobíhající po domě, hučení pračky a myčky, hovor kolegů v kanceláři… Doma i v práci se potýkáme každý den se spoustou protivných zvuků...číst dále 

 

 

 


Naše řešení pro tiché bydlení


Zejména pro bytové domy, školy a budovy pro vzdělávání, kancelářské a průmyslové objekty dodáváme výrobky, které přináší akustické řešení pro exteriér i interiér staveb. Ať už to jsou izolace fasád, střech nebo stropů, protihluková skla, akustické podhledy, stěnové panely nebo sádrokartonové desky s protihlukovou funkcí.

Absolutní hvězdou v protihlukovém řešení interiérů je divize Ecophon, která nabízí desítky řešení pro všechny typy staveb. V moderních stavbách jsou často využívány tvrdé materiály, jako je například sklo, beton, keramické obklady atd. Kvůli tomu však v místnostech vznikají nepříjemné odrazy zvuku-ozvěny, které lze snadno řešit zvukově pohltivými materiály Ecophon. Ideálním řešením do prostor tohoto typu jsou volně zavěšené akustické prvky, stěnové panely, podhledy nebo paravany. Většinu řešení dodává v široké škále barev a tvarů.

 

Akustické systémy Rigips používají speciální Modré akustické sádrokartonové desky a montují se jako vnitřní příčky, podhledy a předstěny v interiérech. Systémy Rigips plní hned tři požadavky v jednom výrobku-zvukovou izolaci, protipožární odolnost a impregnaci do vlhkého prostředí. K akustické pohodě, ale i neotřelému designu přispívají podhledy z flexibilních desek, díky kterým lze snadno provést komplikované plochy či zvlněné klenby.

 

Isover nabízí řešení pro zlepšení akustiky podlah, jako jsou kročejové desky z čedičových i skelných vláken, dále pak elastifikovaný polystyren. Dalším řešením jsou suché podlahy ze sádrokartonových nebo sádrovláknitých desek Rigips, které usnadní, urychlí a v celkových nákladech i zlevní provedení podlahové konstrukce. Vynikají výbornými tepelnými a akustickými vlastnostmi při minimální konstrukční výšce podlahy.

 

Vhodné řešení pro interiér i exteriér nabízí Glassolutions. Hluk tlumící, interiérové bezpečnostní vrstvené sklo, které při tloušťce 40 mm zaručuje neprůzvučnost Rw= 38 dB a navíc odolnost proti násilnému vniknutí P2A. Dále pak zvukově izolační vrstvené sklo s bezpečnostní charakteristikou, složené ze dvou nebo více vrstev skla spojených akustickou fólií. Umožňuje výrazně snížit přechod hluku v interiéru-mezi kancelářemi nebo v izolačním skle omezit akustickou zátěž z exteriéru (v blízkosti dálnic nebo hlučných ulic).

 

Pro eliminaci hluku z venkovního prostředí je samozřejmě vhodná i standardní izolace fasád Isover nebo Weber, která primárně řeší tepelnou izolaci budov. Další použití minerálních desek Isover je v podhledech, kde výrazně zvyšují jejich celkové akustické účinky.

 

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že sádrokartonová deska divize Rigips byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů?

Ve výrobním závodě Rigips v Horních Počaplech byla v roce 2011 vyrobena obří sádrokartonová deska o rozměrech 12,05 × 1,25 m. Rekord byl oficiálně zanesen do České databanky rekordů a následně získal rovněž certifikát Guinness World Records za největší sádrokartonovou desku na světě.