Světelný komfort

Světelný komfort hraje v našich životech nezbytnou roli. Má vliv na naši psychiku, zdraví i výkonnost. 

Bez světla nemůžeme žít
Už dlouho žijeme v době, kdy trávíme většinu času v uzavřených prostorách a zůstáváme vzhůru i po setmění, a tak používáme umělé světlo každý den. Přitom přirozené denní světlo je doslova nezbytné k životu, ovlivňuje náš spánkový rytmus, mnohé metabolické procesy v těle a naše zdraví celkově... číst více

 

Naše řešení pro světelnou pohodu


Saint-Gobain je tradičně spojen s výrobou skla. Ta dnes naleznete v interiérech, v oknech mnoha výrobců, skleněných kancelářských fasádách, bytových i obchodních budovách, na střechách rodinných domů apod. Tato řešení optimalizují přístup světla tam, kde je potřeba stínit, zabraňují slunečním paprskům v pronikání do interiéru a naopak tam, kde je světla potřeba, ho dokáží přivádět. Všechna tato inovativní řešení nabízí divize Glassolutions.

 

Glassolutions je jedním z největších dodavatelů řešení pro residenční i neresidenční výstavbu. Vyrábí a dodává izolační trojsklo s integrovanou meziskelní žaluzií pro dynamickou regulaci prostupu světla a tepla přes sklo. Dále nabízí izolační trojsklo s maximální propustností světla a velkými zisky tepla. Prostupnost světla u tohoto skla je 73 %, solární faktor g = 62 %, hodnota Ug= 0,8 W/m2K.

 

Dalším řešením Glassolutions je voděodolné sklo, na němž je téměř neviditelný povlak. Je tedy velmi transparentní a nemění vnímání barev. Tepelným zpevněním získává na odolnosti a bezpečnosti. Voda po jeho povrchu lépe stéká, což zabraňuje usazování vodního kamene a vzniku skvrn.

 

Pro regulaci slunečního svitu dodává Glassolutions exteriérová skla s protislunečním pokovením, které má neutrální vzhled a funguje jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti. Naopak pro zabránění přístupu světla, resp. zajištění soukromí sousedících prostorů, vyrábí vrstvené sklo s fólií z tekutých krystalů, které umožňuje okamžitý přechod z průsvitného stavu na průhledný.

 

Prosvětlení interiérů zajišťuje bezpečnostní sklo s barevnými fóliemi, v široké paletě odstínů, průhledném i průsvitném provedení. Použití v interiéru pro příčky, zábradlí či dveře nebo do izolačních skel fasád či venkovních stříšek.

 

Glassolutions dále nabízí širokou nabídku ornamentních skel pro výrobu celoskleněných dveří, určených jako výplně stavebních otvorů, ať už stávajících nebo nových.

 

Pro výrazné zabránění přístupu slunečního světla do interiéru dodává Glassolutions protisluneční sklo, které se používá v případě potřeby velmi reflexního vzhledu budovy. Hmota skla může být zabarvena do zeleného či bronzového odstínu.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že žáci Speciální základní školy ve Vysokém Mýtě vyrábějí v dílnách krásné výrobky?

Tuto novou dílnu jim během dvou let vybavil ADFORS CZ. Ročně vynaloží ADFORS CZ na podporu neziskových organizací 300 tisíc korun.