Přidáno 12. Listopad, 2020
Rezidenční soubor "Císařská Vinice" se nachází na sluncem zalitém jižním svahu Prahy 5 .

Císařka, kousek od známého volnočasového parku Ladronka. Zde je možné naplno vychutnat ničím nerušené výhledy a klid této lokality, která je výjimečná také svou dostupností. Za pár minut jste na Hradčanech, nebo na fairwayích Golf Clubu Praha - Motol.

Vily, řadové a bytové domy developera JRD nesou jména těch nejkvalitnějších vinařských odrůd. Odkazují tím na důraz na kvalitu života, na čistotu vzduchu, na příjemné klima, které je v jejich nemovitostech samozřejmostí.

 

Energeticky pasivní byty v luxusním projektu

Císařská vinice získají certifikace společnosti Saint-Gobain za jednotlivé pilíře zdravého bydlení, mezi které patří kvalita vnitřního prostředí (vzduch) a tepelný, akustický a světelný komfort. Navržená technická řešení a parametry konstrukcí splnily požadovaná kritéria pro udělení certifikací.

U kvality vnitřního prostředí a světelného a akustického komfortu plníme kritéria definovaná pro nejvyšší standard MultiComfort, u tepelného komfortu pro standard MyComfort. Za příklad mohou sloužit např. reálná měření vzduchové neprůzvučnosti stěn mezi místnostmi různých bytů nebo měření kročejové neprůzvučnosti nových skladeb podlah. V obou případech jsme docílili významné rezervy oproti hodnotám požadovaných normou. Tato ocenění potvrzují, že jsou naše projekty nejen energeticky úsporné, ale především zdravé.

Jaké materiály se ve vinici nacházejí?
Isover – kompletní sortiment izolací - fasáda, zateplení stropu garáží, podlahy, střechy. Uplatní se zde možná i nová skladba podlahy s kročejovou izolací Isover TDPT. Kročejová neprůzvučnost vychází luxusně – norma požaduje 55dB a my jsme se dostali na hodnotu 35 dB (po zkouškách v laboratoři jsme očekávali cca 42 dB).

"Je to významný posun v akustickém komfortu. Mainstream stále do podlah dává jako kročejovou izolace EPS rigifloor…tak třeba časem docílíme toho, že se o to klienti začnou více zajímat a developeři přitlačí 100 kč na m2 plochy bytu a připojí se k tomu", dodává Vladimír Weiss. 

Weber – kompletní fasáda s finálním povrchem aquabalance.

Rigips – modrá deska activ air - podhledy máme v předsíni, WC a koupelnách a společných chodbách

Glassolutions – dodávky oken ještě nejsou finálně rozhodnuté, ale my doporučujeme skla Eclaz, protože projekt tohoto typu zaslouží. Další příležitost je zasklení teras.

 

*zdroj fotografií JRD Development s.r.o.