FRAGMENT Praha KARLÍN: Dům jako umělecké dílo

Reference: Budova Fragment Praha Karlín

Rodí se nám další úžasný projekt

Doposud prázdný prostor pomalu vyplňuje rezidenční objekt pojatý jako umělecké dílo – ležící postava vojáka, která coby fragment časů minulých upomene původní účel Invalidovny. Fragment minulosti se tak spojí se současností, zatímco fragmenty budoucnosti ztělesní 140 bytů k pronájmu, v nichž začnou nájemci již v roce 2022 žít svoje životy.

Unikátní stavba celou svou podstatou zdaleka přesahuje hranice "obyčejného" rezidenčního bydlení. 

Marcel Soural

„Fragment je jen začátek v řadě našich unikátních projektů. Přes 25 let jsme tvrdě pracovali, abychom dali dohromady skvělý tým lidí, vytvořili si zázemí a silnou společnost, která je nyní schopná takto odvážné stavby zrealizovat,“ dodává úspěšný developer a majitel skupiny Trigema - Marcel Soural.

 

Marcel Soural se stal zároveň i jedním z účinkujících v našem originálním online seriálu Trendy ve stavebnictví a architektuře.

Chci se podívat na webinář 

 

Architektura, která nezapadne

Fasádu architektonicky unikátního projektu tvoří netradiční rozpixelované plochy bloků, které z dálky vypadají roztříštěně, ale zblízka tvoří pevný celek. Symbolicky tak parafrázují mnohovrstevnatost života, který se skládá z nekonečného množství vzpomínek a zážitků. Osobitost Fragmentu doplní i sochy navržené již zmiňovaným Davidem Černým. 


Technologická řešení

Technologické vybavení je další věcí, kterou Fragment na první pohled vyniká.

V plánu je využít například tepelná čerpadla země-voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m, vzduchotechniku s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti a teploty přiváděného vzduchu, vytápění i chlazení bytů za využití aktivovaných podhledů.

Nebude chybět ani využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby (splachování toalet a zalévání zeleně).

Vybavení bytů navíc zahrnuje systém Smart home Loxone, který mj. ovládá tepelnou pohodu, intenzitu větrání a předokenní rolety podle pokynů meteostanice.

Všechny střechy nového areálu jsou navíc instalované jako tzv. „zelené střechy“ s vegetací.


Materiály a řešení Saint-Gobain

Rigips: příčky - 25 000 m2, podhledy - 6 000 m2

ISOVER: izolace + Zelená střecha 

Building Glass: fasáda IGU - 7 500 m2

Reference: Budova Fragment Praha Karlín - výstavba
Reference: Budova Fragment Praha Karlín