Přidáno 10. Březen, 2021
Praha, stejně jako jiná velká města nemá ambice rozrůstat se do širokého okolí. Snahou je využití takzvaných brownfieldů, tedy lokalit, které již neslouží svému účelu.

 Nejčastěji se jedná o místa spojená s železnicí nebo průmyslem. V Praze tak vznikají zcela nové moderní čtvrti, které by starousedlíci jistě ani nepoznali. 

Jedním z ukázkových projektů je Čtvrť Emila Kolbena, původně průmyslová část našeho hlavního města. Ta se nyní mění ve zcela moderní, kompletně občansky vybavenou, dobře dostupnou a atraktivní.  

Celkem se zde buduje pět etap bytových domů a kompletní dokončení je plánováno na rok 2030. Jen pár kroků od stanice metra Kolbenova architekti navrhli řadu moderních technologií a netradičně pojali i veřejný prostor. První obyvatelé nového vysočanského domova se nastěhovali už na jaře 2020. V dubnu 2020 byla zahájena výstavba dalších bytových domů pojmenovaných po Kolbenově synovi a vnukovi – Hanuš a Jindřich. ETAPA II.- JINDŘICH A HANUŠ Všechny byty (1-5+KK) disponují terasou, lodžií nebo předzahrádkou.

V projektu je řešen i společný prostor, parky ve vnitrobloku domů poskytnou kromě zeleně i komunitní zahradu, dešťové jezírko a další prvky podporující biodiverzitu.   lokalita v okolí řeky Rokytky se stává vyhledávaným místem pro život. Rodí se zde Nové Vysočany. Vzniká tak moderní městské centrum s veškerou infrastrukturou a občanskou vybaveností, které citlivě naváže na historickou stopu industriální minulosti a „genius loci“.