Společenská odpovědnost Saint-Gobain

Skupina Saint-Gobain jako vedoucí podnik působící v oblasti udržitelného bydlení nebo-li habitat a ve stavebnictví je přesvědčena  o tom, že nese odpovědnost za podporu neziskových organizací v oborech souvisejících se strategií Skupiny.

Nadace Saint-Gobain

Pohodlné, energeticky úsporné domy, šetrné k životnímu prostředí také pro znevýhodněné osoby. Z toho důvodu byla založena v roce 2009 iniciativa Nadace Saint-Gobain.

Nová lávka v Hořovicích

Dne 18.5. 2018 byla slavnostně předána k užívání nová pěší lávka v zadní části rybníka Dražovský velký. Lávka umožní návštěvníkům lesoparku bezpečně projít celou trasou kolem rybníka. Lávka je dar firmy Sekurit městu Hořovice, tak ať dlouho a dobře slouží!

Bezpečnost je prioritou všech společnsotí Skupiny Saint-Gobain a Sekurit tímto počinem jen potvrdil svůj závazek, který si předsevzal jakožto partner města Hořovice.

 

Na fotografii zprava Ing. Rolák (Sekurit), generální ředitelka Sekurit Ing. M. Hasmanová, starosta města Dr. Ing. Jiří Peřina, Ing. D. Grunt (MěÚ), H. Szabóová, Ing. Červený, Ing. Kupka (Sekurit).

Rigips věnoval 150 tisíc na stavbu domu

Na stavbu domu byly věnovány vysokopevnostní sádrokartonové desky HABITO, zejména proto, že umožňují snadné připevnění břemen (kuchyňské skříňky, poličky nebo televize) i pro paní domu nebo později i pro rostoucí dcery. Jinou vychytávkou, kterou jsme do projektu přispěli, jsou rohové pásky NoCoat, které odolají nejen průjezdu s dětským kočárkem, ale také odrazu invalidního vozíku. Dále jsme darovali stavební sádrokartonovou deskou RB, která je pro dřevostavby obecně tím nejvhodnějším a také sádrokartonové konstrukční desky a podlahové dílce RigiStabli, jejichž instalace je velmi snadná a rychlá.

Celý příběh pana Městeckého si přečtěte zde.

PAM CZ je hrdý na to, že může podpořit konání již 16. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica

Festival se z původně lokálního, z České Lípy pocházejícího festivalu orientovaného na duchovní hudbu, stal po letech významným hudebním a společenským svátkem, jehož příchod je s každým začínajícím podzimem netrpělivě očekáván.

 

Více informací o festivalu naleznete zde

Rigips CZ sportuje pro dobrou věc

Zrakově handicapovaný Marek Moflár má za sebou velmi úspěšnou kariéru v silniční cyklistice. Bohužel mu do života vstoupilo zranění. Marek se ale nevzdal, svůj „handicap“ přijal jako výzvu a rozhodl se vydat na cestu vytrvalostního sportu.
Nyní Marek hledá další životní výzvy, které by prokázaly, jak daleko jdou posunout hranice handicapovaných sportovců. A jedna z nich je právě účast na závodu WINTERMAN.
V srpnu jezdíme pro Marka. Do práce a z práce, o víkendu i dovolené, na kole či kolečkových bruslích. Za každý ujetý 1 km přispíváme 6 korunami na Markovu účast v závodě.
Sledujte, jak si jezdíme a přibližujeme se k Markovu cíli.

Pátý dobrovolnický víkend - Nová tůň na Sázavě

Píše se 10. června 2017, nacházíme se v Sázavě nedaleko Prahy. 15 dobrovolníků z 5 společností SAINT-GOBAIN CZ a 2 psi se rozhodli vyhloubit tůň pro obojživelníky a vzácné druhy hmyzu, jakým je například vážka. 

A věřte, že skupina odvedla dobrou a těžkou práci. Nafasovali jsme lopaty, rýče, kolečka a krásné žluté gumáky ISOVER a začali jsme kopat a hloubit a odvážet hlínu. Hlasité „HURÁ, VODA“ zaznělo v 12:22. Poté následoval slavnostní oběd, tradiční opékané klobásy. Po obědě krátká exkurze po již existujících tůních, abychom pochopili, proč je ochránci budují.

Skončili jsme ve čtyři. Trochu jsme se obávali, že budeme pít pivo brčkem. Omyl, ruce nás bolely až v neděli.

 

Podporujeme Týden Francie!

Velkolepé setkání všech milovníků francouzského stylu života a kultury je tu !
Již čtvrtý ročník Týdne Francie, který se letos uskuteční v Praze
od 14. do 25. června 2017, má jasný cíl: zdůraznit důležitost vztahů,
které se rozvíjejí mezi Francií a Českou republikou v oblasti
hospodářství, kultury i francouzského „umění žít“.

Jsme hrdým partnerem Smetanovy Litomyšle

Festival Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás.

Skupina Saint-Gobain je hrdým partnerem. 

http://www.smetanovalitomysl.cz/cs/

 

Projekt VELKÉ UCHO

Fantastická výzva pro mateřské školky zapojené do programu Ekoškolek proběhla v první polovině roku 2016. Pro nezainteresované, Ekoškoly jsou v České republice otevřeny pro všechny zájemce od ledna 2015. Jejich uvedení do mateřských škol předcházelo dvouleté testování. Více o programu zde.

V letošním roce se sdružení TEREZA a Saint-Gobain stali partnery a přináší ideálně akusticky vyladěné učebny pro Mateřské školky. Formou her s dětmi i rodiči se mateřské školky mohly zapojit do výzvy na téma zvuk a hluk a současně se tak zúčastnit Projektu VELKÉ UCHO. Více o projektu zde.

O dalším průběhu projektu a o tom, které ze školek získají akusticky ošetřenou učebnu, Vás budeme informovat.

TEREZA a SAINT-GOBAIN, divize Ecophon, společně sdílí myšlenku udržitelné budoucnosti a ochrany životního prostředí. Ecophon vyvíjí, vyrábí a dodává akustické výrobky a systémy, které přispívají ke zdravému vnitřnímu prostředí tím, že zvyšují celkový komfort a podporují vzdělávání osob. Akustické panely, které budou použity pro úpravy ve školkách, jsou vyrobeny ze skelného vlákna, které je kombinací více než 70% recyklovaného skla a plně obnovitelného pojiva na rostlinné bázi. Splňují ta nejnáročnější kritéria a doporučuje je mj. také Švédská asociace pro astma a alergie.

Rigips podpořil Chov Hněvice

Rigips věnoval Záchrannému chovu Hněvice výtěžek ze svého vánočního večírku. Ten putoval na nákup kvalitních granulí, konzerv, vodítek a obojků.

Více informací a fotky si můžete prohlédnout na Facebookových stránkách Záchranného chovu Hněvice.

Květná zahrada

Květná zahrada – dům na půl cesty
V roce 2013 podpořila Nadace SG Dům na půl cesty občanského sdružení Květná zahrada, a to částkou téměř 2 miliony korun.
Občanské sdružení Květná Zahrada poskytuje od roku 2005 pomoc mladým lidem, kteří po dosažení zletilosti opouštějí dětské domovy nebo se díky svému pohnutému dětství vracejí z nápravných zařízení pro mladistvé nebo z výkonu trestu odnětí svobody. Dům na půl cesty také nabízí útočiště mladým lidem v obtížné životní situaci – bez přístřeší, potřebné pomoci a podpory. Květná Zahrada ukazuje mladým lidem správný
směr životem, učí je samostatnosti a nezávislosti, pomáhá jim najít si práci a začlenit se do společnosti.

Nové stromy v Novém pralese

Říjnová výzva Staňte se také čmelákem byla vyslyšena 20 zaměstnanci napříč divizemi skupiny Saint-Gobain a v sobotu se pod Ještědem v oblasti Nového pralesa sešli v mlhavém ránu, a plní sil.  Čekal na nás pan Antl z Čmeláka – společnosti přátel přírody, která v oblasti Liberecka působí již přes dvacet let. Pan Antl  udělal krátkou přednášku o lesích, o oblasti Nového pralesa a vysvětlil, proč je potřeba stávající smrkové lesy obnovit a hlavně vysadit správnými a původními dřevinami. Působili jsme ve dvou oborách a sázeli jsme různé druhy dřevin – lípy, lesní třešně, buky, jedle, javory a keře - celkem jich bylo vysazeno 1150 kusů. 

ADFORS GRANT potřetí podpořil neziskové projekty

Adfors GRANT podpoří přihlášené projekty v pořadí, které získaly v hlasování zaměstnanců v průběhu května a června. Celkem komise rozdělila 250 tisíc korun mezi 5 projektů z Litomyšlska a 3 projekty ze Znojemska. Nad rámec hlasování navíc komise podpořila projekt Zarážení hory v Tasovicích u našeho hodonického závodu.

V Litomyšli získaly shodně nejvyšší podporu projekty na podporu znevýhodněných dětí, druhý skončil projekt Hiporehabilitace Baneta.

Dále pomůžeme s instalací snižovacích desek Basketbalovému klubu Litomyšl a přispějeme také Dětskému domovu v Poličce na nákup většího automobilu.

Za závod Hodonice podpoříme především malého Tomáška,  který se opakovaně potýká s nádory mozku. Peníze z grantu umožní nákup bezpečných branek pro malé fotbalisty v Rakšicích a elektronických časomír pro mladé hasiče z Tasovic.

Přihlášky do čtvrtého ročníku ADFORS GRANTU budeme přijímat již od 1. září 2016 do 20. ledna 2017. Již nyní se těšíme na další zajímavé projekty pro rok 2017!

více na www.adfors.cz

 

Azylový dům Babybox dokončen

V září roku 2015 byl za podpory Saint-Gobain dokončen a slavnostně otevřen azylový dům Babyboxu. Jeho realizace byla dalším logickým krokem po otevření Babyboxů. Jeho hlavním účelem je nabídnout matkám v tíživé situaci prostor, kde mohou se svým děťátkem krátkodobě zůstat, a tak najít čas řešit své problémy. Snahou je nabídnout matkám v nouzi i jinou možnost pomoci, než tu, že svá miminka odloží do Babyboxů.

Předseda Babyboxu Ludvík Hess řekl: „Na každé bedýnce na nechtěná lidská mláďata je informace a šuplík s lístky: Odkládáš-li děťátko, protože s ním nemáš kde přespat, zavolej 602 305 139 – moje telefonní číslo. Nešťastnou maminku s děťátkem ihned dovezu sám, nebo s pomocí přátel a spolupracovníků po České republice, do Hájku v Praze 10, poskytneme jim v azylovém domě ubytování, jídlo a pomoc. Děkuju společnosti Saint-Gobain a její Martině Vlčkové Říhové. Nestává se, aby sponzor svého obdarovaného oslovil sám.“

Jak dopadla Weber.Jičínská 50 a Weber.City Jičín run?

V sobotu 30. května se konal jubilejní 10. ročník půlmaratonu horských kol WEBER Jičínská 50 a městský běh WEBER City Jičín run. Celá akce se letos konala pod heslem Pojeď - poběž - pomáhej, každý tak svou účastí podpořil handicapované děti z centra Apropo Jičín a tricyklisty ze SPASTIK SPORT Praha. Na hodně pestrých a náročných padesát i „pohodových“ pětadvacet kilometrů vyrazily úderem jedenácté hodiny stovky vyznavačů horských kol, kterým mnoho zdaru popřál i sám starosta města Jičína Jan Malý.

Pro další fotografie z akce můžete navštívit:


http://www.weber-terranova.cz/
http://www.jicinska50.cz/
http://www.cityrunjicin.cz/

350 dobrovolných minut pro přírodu

Dohromady 18 zaměstnanců z ADFORS a ISOVER se přidalo k akci 350 minut v přírodě. Jednu slunnou květnovou sobotu strávil každý z nich svých 350 minut  v Beskydech hrabáním a uklízením louky. Před lety se na těchto loukách pásly ovce. Dnes je to zarostlé místo s nálety stromů a keřů. Následkem je ubývání živočichů, kteří tady žili společně s těmi ovečkami. Sdružení Salamandr – člen Českého svazu ochránců přírody – se snaží obnovovat tyto vazby v přírodě. S tím jim pomáhají právě dobrovolníci. Neděli strávili dobrovolníci výletem z Pusteven na Radhošť. Pro všechny to byl příjemně strávený víkend v krásné přírodě Beskyd.

Na podzim proběhne v rámci oslav 350 let Saint-Gobain ještě jeden dobrovolnický den, tentokrát na Kokořínsku. Informace budou včas zveřejněny. Připojte se k oslavám.

Nadace Saint-Gobain

Pohodlné, energeticky úsporné domy šetrné k životnímu prostředí, chceme nabízet také znevýhodněným lidem. Z toho důvodu jsme založili v roce 2009 iniciativu Nadace Saint-Gobain. Její činnost vychází z aktivní účasti pracovníků Skupiny. Ti také předkládají projekty, a je-li některý schválen, stávají se sponzory.

Nadace Saint-Gobain podporuje projekty v následujících oblastech: integrace mladých lidí prostřednictvím práce v sektoru bydlení / výstavba, modernizace nebo rekonstrukce sociálního bydlení pro obecné účely / energetická úspornost a ochrana životního prostředí v oblasti sociálního bydlení. Každý projekt musí mít podporu neziskových organizací, jakými jsou sdružení nájemníků bytů, nevládní organizace a nadace. Technickou realizovatelnost projektů posuzuje skupina expertů.

Ragby bez předsudků aneb Rugby Funny Cup 0001

Je vzdělávací, zábavný a často i zábavnější program pro všechny druhy sociálních, ale i asociálních jednotlivců a skupin, bez rozdílu věku, pohlaví nebo národnosti. Program nabízí opravdu dva, až několik neuvěřitelných zážitků. Jak, již výše uvedený název napovídá, jedná se o zábavnou formou vedený ragbyový program pro širokou až širší veřejnost. Celá sportovně společenská akce může trvat celé dopoledne, odpoledne, večer ale i celý den.

Za podpory Saint-Gobain se tento zápas odehraje dne 21.5.2016 v Praze.

Více informací zde:

 

Plná transparentnost s Environmentálním prohlášením o výrobcích Ecophon

Víme, že výběr co nejvíce trvale udržitelných výrobků pro váš projekt je často velmi těžký. Abychom vám pomohli uspět, nabízíme nyní plnou transparentnost dopadu našich produktů na životní prostředí a vyvíjíme veškeré snahy, abychom tyto dopady maximálně snížili.

Ecophon právě proto analyzoval celý životní cyklus našich výrobků, od surovin přes výrobu, dopravu, instalaci až po ukončení jejich životnosti. Všechny tyto informace jsme umístili do EPD (Environmentální prohlášení o výrobcích). Abychom si byli zcela jisti, že vám poskytujeme pravdivé informace, budou všechna EPD Ecophonu ověřována třetí stranou, a to plně nezávislými organizacemi. 

Ecophon EPD pro výrobní řady Focus, Master a Advantage jsou již v současné době k dispozici na našich webových stránkách, kde si je můžete stáhnout. Další výrobní řady budou průběžně doplňovány. Na poslední stránce každého dokumentu EPD naleznete užitečné shrnutí nejdůležitějších faktů, jako jsou například emise CO2

 Více na: Environmentální prohlášení

Loučení - Tomáš Prokop

Divize Saint-Gobain Glassolutions darovala skla pro realizaci díla "Loučení", studenta FaVU VUT v Brně. 

Více o díle se dočetete zde.

SAINT-GOBAIN OFICIÁLNÍM SPONZOREM COP21

Společnost Saint-Gobain byla oficiálním sponzorem 21. zasedání konference smluvních stran (COP 21) k Rámcové úmluvě OSN o změně klimatu (UNFCCC).

Konference proběhla v Paříži na konci roku 2015. Saint-Gobain klade důraz na svůj závazek vůči ochraně životního prostředí a znovu potvrzuje svůj cíl, stát se referencí udržitelného bydlení.

Saint-Gobain pro podporu projektu BabyBox a jeho azylového domu

Saint-Gobain daruje více jak 2 miliony na podporu projektu BabyBox a jeho azylového domu. Nadace Saint-Gobain francouzského koncernu Saint-Gobain odsouhlasila 29. října 2014 podporu ve výši 2,2 milionu korun pro výstavbu azylového domu BabyBox.

Babybox pro odložené děti - STATIM, z. s., známý spíše jako BabyBox, byl založen před 10 lety a jeho účelem je zřizovat a provozovat schránky (BabyBoxy) pro odložené děti a také poskytovat pomoc odloženým a opuštěným dětem. Za 10 let své činnosti pomohl vstoupit do nového života 108 dětem.

„BĚHÁME PRO DĚTI“

„Čím dál doběhnete, tím víc pomůžete!“ (dětem na cestě do života). Přidejte se k 1. ročníku charitativního běhu na podporu dětí z dětských domovů, který proběhne 6. září 2015 v Praze.

Celý výtěžek akce je určen na podporu dětí z dětských domovů prostřednictvím obecně prospěšné společnosti DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s., která poskytuje komplexní pomoc dětem a mladým lidem žijícím v dětských domovech na území celé České republiky, a to zejména při jejich vstupu do samostatného života.

Více o programu zde:

Top odpovědná firma

ADFORS CZ se v letošním roce poprvé přihlásil do soutěže TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA pořádané organizací Byznys pro společnost.

Tato soutěž oceňuje společnosti  za udržitelné a odpovědné podnikání. V praxi to znamená, že takováto společnost dobrovolně a iniciativně integruje sociální a ekologická hlediska do své strategie. Chová se ke společnosti odpovědně. Vytváří optimální podmínky a nadstandardy pro své zaměstnance, pomáhá a podporuje sociální oblast, šetří životní prostředí.

Do 11. ročníku soutěže, jehož vyhlášení proběhlo 16. října ve Veletržním paláci v Praze,  se přihlásilo rekordních 101 firem. V kategorii Top odpovědná velká firma obsadil ADFORS CZ 13. místo z celkových 37.  ADFORS CZ se umístil v žebříčku před takovými společnostmi, jako jsou například Nestlé, Česká pojišťovna, Citibank či E.ON.  První místo získala firma IBM Česká republika následována Microsoftem. Třetím oceněným byla skupina ČEZ.

 Úplnou výsledkovou listinu všech kategorií najdete na www.topodpovednafirma.cz.

 

Nová pec i lesní školka

Už potřetí se ADFORS CZ účastnil Burzy filantropie konané dne 15. října v Litomyšli. Tato burza je organizovaná Koalicí nevládek Pardubicka. Pamatujete si na pořad České televize Den D? Zde žadatelé prezentovali své projekty s cílem získat od investorů prostředky na své podnikání. Na burze je to podobné. Jen místo investorů jsou zde donátoři a finance žádají lidé, kteří pomáhají hendikepovaným, nemocným i sociálně znevýhodněným spoluobčanům. Své projekty představuje 5 v hlasování nejúspěšnějších neziskových organizací.

ADFORS rozdělil na burze 50 000 Kč, a protože nebyl jediným donátorem, vybralo se na 4. ročníku Burzy filantropie svitavského okresu celkem 328 tisíc korun. Sečtou-li se výtěžky všech doposud konaných Burz filantropie v celém Pardubickém kraji, a bylo jich 18, vyjde nám z toho suma 3 360 500 korun. 

Saint-Gobain pomáhá organizaci Dejme dětem šanci

Při příležitosti oslav 350 let založení v pražském paláci Žofín Saint-Gobain věnoval šek v hodnotě 50 000 Kč neziskové organizaci Dejme dětem šanci. Navýšil tak částku v řádech několik desítek tisíc korun, která se na této společenské události vybrala.

Kde pomáhá ADFORS

Letos ADFORS CZ rozdělil ve svém grantovém řízení na podporu neziskového sektoru 300 000 Kč.

 

„Zámek v pohybu“ byl jedním z podpořených projektů, který do grantu přihlásil Zámek Břežany poskytující sociální služby zdravotně postiženým. Cíl projektu - opravit stará jízdní kola a zakoupit nové speciálně upravené dvoukolo, na kterém může zdravotně postižený cyklista vyjet se svým asistentem – byl splněn. A co víc, díky obnovenému „cykloparku“ uspořádal Zámek Břežany dne 7. 10. Zámecké cyklozávody.

Saint-Gobain partnerem ekologického Oskara

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR, známá mezi odbornou i laickou veřejností jako ekologický Oskar, oceňuje projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií.

Saint-Gobain je již druhým rokem partnerem této soutěže, kterou v České republice již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON. Cílem soutěže je ocenit nápady, které pomáhají šetřit životní prostředí a energie. Předkladatelé nejlepších projektů obdrží hodnotné ceny od partnerů soutěže i od jejího iniciátora. Soutěž je vyhlašována v pěti kategoriích – Obec, Kutil, Firma, Mládež a Nápad, která hodnotí dosud nezrealizované projekty. Přihlásit do soutěže se může každý, jehož projekt splňuje základní myšlenku soutěže.

SMETANOVA LITOMYŠL 2016 SE JIŽ PŘIPRAVUJE

Léto je sice daleko, ale kdo si chce vybrat dobrou dovolenou, má nejvyšší čas. Podobně je to i s festivalem Smetanova Litomyšl. Jistě budou vstupenky ještě v červnu a některé dokonce se slevou, ale kdo chce dobrá místa a atraktivní pořady, měl by se začít zajímat o program již nyní.

2. března byl zahájen předprodej vstupenek. Padesátá osmá Smetanova Litomyšl bude zahájena 9. června a trvat bude do 3. července. Připraveno je 35 pořadů s celkovou kapacitou přes 29 tisíc míst.

Jedním z partnerů festivalu je také Saint-Gobain Adfors. V rámci "Odpoledne se Saint-Gobain Adfors" tedy můžete vyslechnout koncert dámského vokálního tria Prime Time Voice a strhující kapely Cigánski Diabli.

Více zde.

Nadace Saint-Gobain pomůže domovu v Lochovicích

V polovině června 2015 byla podepsána Nadací Saint-Gobain a Domovem pro osoby se zdravotním postižením Lochovice, smlouva o finanční podpoře ve výši 850 tis. CZK.

Podpora je poměrnou částí celé investice, je určena pro výstavbu denní místnosti pro klienty domu, zateplení fasády části stávající budovy, hydroizolaci střechy. Projekt bude ukončen kolaudačním rozhodnutím začátkem července 2015.

Stavební materiály dodává Saint-Gobain Building Distribution.

Více Ing. Martina Hasmanová.

www.dzp-lochovice.cz

 

OPRAVA KLUBU PĚSTOUN V CENTRU DVOREČEK

Realizace projektu „Klubu Pěstoun a dům na půl cesty“ byl zahájen v listopadu 2009 ve Středisku DVOREČEK na ulici Rajnochva 6 v Ostravě - Kunčičkách. Kompletní realizace se dotýká dvou objektů. Stavení z 18. století pod č.p. 6/234 bylo v roce 2016 kompletně zrekonstruováno za významné finanční podpory zaměstnanecké Nadace Fundation Saint-Gobain Initiatives z Paříže.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že každá druhá střecha v Evropě je izolovaná materiály Isover?

Společnost Isover vyvíjí, vyrábí a prodává izolační materiály z minerálních vláken, čedičových i skleněných, dále výrobky z expandovaného polystyrenu. Je tak firmou nabízející na českém trhu nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejlepší kvalitě.