Přidáno 6. Leden, 2022
Druhý ročník již tradiční dobrovolné zaměstnanecké sbírky Skupiny Saint-Gobain – lídra na trhu se stavebními materiály – s názvem „Daruj srdce“ přinesl výtěžek 872 810 korun českých.

Tuto částku společnost rozdělila mezi 10 vybraných organizací působících v okolí jejích výrobních závodů. V rámci projektu, který odstartoval na konci listopadu, kupovali zaměstnanci společnosti za symbolickou částku 20 Kč srdíčka s cílem pomoci vybraným organizacím. Cekem přispěli 113 tisíc korun, zbytek do sbírky věnovala Skupina Saint-Gobain.

V loňském roce reagovala Skupina Saint-Gobain touto iniciativou na nepříznivý vývoj v souvislosti s pandemií covid-19 a pomohla organizacím, které jí musely nejvíce čelit. Šlo převážně o nemocnice nebo organizace pečující o sociálně slabé, seniory či opuštěné děti, jako je například Klokánek. Letos je situace možná ještě horší, a navíc všeobecná nálada veřejnosti už není tak otevřená pomoci. Chceme to změnit, alespoň mezi našimi zaměstnanci, kterých máme v ČR více než 4 tisíce, a ukázat jim, že pomoci je potřeba dnes ještě víc než vloni.Finanční dar předáváme organizacím ještě před Štědrým dnem,“ říká k akci Robert Kudrna, personální ředitel Saint-Gobain východní Evropa.

Tisková zpráva ke stažení zde.