Přidáno 18. Březen, 2021
Rigips vydal novou Velkou knihu sádrokartonu 2021 (VKS), která je souhrnným podkladem pro správný návrh konstrukce suché výstavby.

Kniha je určena především pro projektanty a profesionály, pro které je nezbytným pomocníkem při provádění a kontrole sádrokartonových konstrukcí Rigips. 

Nová Velká kniha sádrokartonu 2021 je výjimečná nejen svým formátem (A4 orientovaná na šířku) který poskytuje dostatek místa pro uvedení přehledných informací vždy na dvoustraně, ale také v jejím sumárním objemu dat. Vše je uspořádáno v přehledných tabulkách se všemi potřebnými informacemi pohromadě. Kniha přináší informace o pojmech, značeních desek i konstrukcí, základní metodiky pro připevňování břemen, řešení kvality povrchů finální povrchové úpravy. Před každou kapitolou najdete přehled konstrukcí, který Vám přesně napoví, jakou konstrukci kde naleznete.  

Co nového ve VKS 2021 najdete? 

Kniha dostala nová či aktualizovaná obsahová data nejen v oblasti akustiky, statiky a požární odolnosti, ale také s ohledem na nové řešení konstrukcí a materiálů. Naleznete zde například: nové řešení protipožárních obkladů dřevěných konstrukcí aktualizované skladby dřevostavebních konstrukcí akustické konstrukce zaměřené na vnitřní pohltivost a mnoho dalšího. Knihu je možné po jednotlivých kapitolách stáhnout přes webové stránky Rigips.