Přidáno 14. Květen, 2019
V pondělí 13. května se uskutečnilo největší setkání vrcholných představitelů státu a ředitelů/členů představenstev stavebních, projektových a developerských společností – SETKÁNÍ LÍDRŮ ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2019. Na konferenci, která dlouhodobě přináší informace týkající se stavebního sektoru vystoupila Alena Schillerová, ministryně financí ČR, Tomáš Čoček, náměstek ministra dopravy ČR, Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj ČR a mnoho dalších významných osobností. Vývoj stavebnictví komentoval Tomáš Rosák, generální ředitel Saint-Gobain CP CZ.

Zúčastnění diskutovali o státním rozpočtu, investicích do výstavby a rekonstrukcí silnic, dálnic a železnic v roce 2019. Účastníky zajímaly také připravované legislativní změny.

"Trh pozemního stavitelství, na který Skupina Saint-Gobain dodává zejména, podle mého, nečekají výraznější výkyvy. trh by dokonce mohl i nadále, díky veké poptávce v segmentu rekonstrukcí domů a bytů, růst. Bohužel zde narážíme na limitující skutečnost, že není dostatek řemeslníků, kteří by mohli poptávku uspokojit," komentoval očekávaný vývoj stavebnictví Tomáš Rosák, generální ředitel Saint-Gobain CP CZ.

Novou kvartální analýzu českého stavebnictví Q2/2019, kterou vydal CEEC Research ve spolupráci se Saint-Gobain, si můžete přečíst zde.


Organizátorem konference jsou společnosti CEEC Research, Saint-Gobain a KPMG.