Přidáno 24. Říjen, 2019
Nenechte se rušit nepříjemnými zvuky, o které nestojíte. Které zvuky jsou vám nejnepříjemnější? Sousedovic štěkající pes, děti pobíhající po domě, hučení pračky a myčky, hovor kolegů v kanceláři… Doma i v práci se potýkáme každý den se spoustou protivných zvuků. Účinným štítem proti nepříjemné směsici hlasitých zvuků je například řešení akustického podhledu či akustická předsazená stěna. Vždy záleží odkud nás hluk tíží.

Úvod do této problematiky jsme Vám představili v článku Máte hlučného souseda, který si užívá sportovní přenosy příliš nahlas? A nyní pro Vás máme pokračování.

Hluk šířený skrze strop

Zejména v panelových bytech je časté a velmi nepříjemné šíření hluku z patra do patra skrz nosný strop. Štěkající pes, křičící miminko, nebo nahlas puštěná televize ve večerních hodinách, to všechno vám může značně znepříjemnit život. Na tuto problematiku jsou zaměřené i studie, které prokazují, že lidé, kteří musí snášet hluk od sousedů, jsou nervózní, nevyspalí a unavení. Pokud k vám hluk proniká stropem, je možné použít řešení tzv. akustického podhledu. Standardní řešení může být konstrukce s jednou Modrou akustickou deskou a vloženou izolací Isover Piano tl. min. 40 mm. SDK podhled zlepší hodnoty vzduchové neprůzvučnosti až o 13 dB (zkoušeno u ŽB desky tl. 140 mm).

Podobnější informace jsou uvedeny na technickém listu konstrukce.

Skrze stěnu oddělující sousedy
 

Pokud Vás trápí naopak hluk od sousedů na stejném podlaží šířící se skrz obvodové konstrukce bytu (puštěná televize či hudba, konverzace apod.), doporučujeme řešit zvukovou izolaci pomocí tzv. akustické předsazené stěny. I zde můžeme nabídnout jako standardní řešení konstrukci s jednou Modrou akustickou deskou a vloženou izolací Isover Piano tl. min. 40 mm. SDK předsazená stěna zlepší hodnoty vzduchové neprůzvučnosti až o 25 dB (zkoušeno u stěny Ytong tl. 80 mm včetně omítky).

Podobnější informace jsou uvedeny na technickém listu konstrukce.

Další informace ohledně systémů s Modrými akustickými deskami jsou uvedeny v příslušném katalogu.

Zde můžete zhlédnout video „DB Station – srovnání akustiky příček z různých materiálů“.

 

Návrh konstrukce je možné konzultovat na Centru technické a obchodní podpory Saint-Gobain.

Ohodnoťte náš článek