Přidáno 1. Říjen, 2021
SAINT-GOBAIN ADFORS CZ každoročně podporuje projekty v okolí svých závodů v Litomyšli a Hodonicích u Znojma, kde se řadí mezi největší zaměstnavatele. Další, v pořadí již 9. ročník, dobročinné akce ADFORS GRANT startuje 1. října a přináší i novou kategorii.

Každoročně mají občanská sdružení, spolky i jednotlivci v regionu obou závodů  možnost přihlásit projekty z oblasti kultury, sociálních služeb, sportu a ekologie a usilovat o přímou finanční podporu. Letošní ročník otevírá nové příležitosti. Mimo těchto kategorií je do ADFORS GRANTu zařazena nová kategorie obce. Zástupci obcí a iniciátoři těchto projektů z řad zaměstnanců společnosti ADFORS CZ získávají možnost podat žádost o podporu projektu, který svojí realizací přispěje k dlouhodobému využití občanům obce. 
I letos rozdělí grantová komise finanční částku vyšší než čtvrt milionu korun. Od počátku této dobročinné akce ADFORS CZ rozdělil již téměř 2,5 milionu korun. 
V předchozím ročníku bylo přihlášeno přes 30 projektů a hlasovalo o nich téměř 900 zaměstnanců společnosti. To představuje téměř polovinu všech lidí pracujících pro mezinárodního výrobce sklovláknitých textilií v ČR. 
„Adfors Grant děláme dlouhodobě. Není to zdaleka naše jediná dárcovská aktivita, ale pro mě je ta nejdůležitější, protože se do ní velmi aktivně zapojují naši zaměstnanci. Lidé rádi sami rozhodují o projektech ve svém okolí, ty jsou jim nejbližší a mohou sami zhodnotit, jak bylo s finanční podporou naloženo. Byli to nakonec oni, kteří s myšlenkou na Adfors Grant v roce 2014 původně přišli. Mě osobně těší, že naši zaměstnanci  vnímají Grant jako svůj vlastní a sžili se s ním a mohou vidět, jaký vliv můžeme mít na své bezprostřední okolí“, shrnuje smysl projektu Lucie Vejačková, personální ředitelka ADFORS CZ. 
ADFORS GRANT probíhá každoročně ve dvou etapách. V první fázi občanská sdružení, spolky, jednotlivci a obce přihlašují své projekty a žádají o podporu. 
V té druhé hlasují sami zaměstnanci ADFORS CZ a členové grantové komise. Finanční podporu získávají vždy 2 projekty v dané kategorii, jeden pro oblast Litomyšle a druhý Hodonicka. Letošní ročník bude mít tedy celkem 10 vítězů. V minulosti se díky finanční podpoře z ADFORS GRANTu podařily nakoupit například drátěné kóje k uskladnění sportovních pomůcek pro TJ Jiskra Litomyšl, zrekonstruovala se stříška v TJ Sokol Čistá a zvířecí útulek v Příměticích u Znojma, zaplatil se letní pobyt dětí z Dětského domova ve Znojmě a obnovy se dočká i dětské hřiště v Řetové.  

Celé znění tiskové zprávy najdete ZDE