Přidáno 2. Listopad, 2015
Skupina Saint-Gobain prodala divizi distribuce stavebnin. Obchody Raab Karcher a Platforma v České republice získala společnost IN group, která je provozovatelem sítě stavebnin Stavmat. Lídr slovenského trhu a výrazný hráč na českém trhu získal kromě obchodů v České republice také obchody v Maďarsku.

Celkem 50 poboček prodejen Raab Karcher v České republice a 30 poboček v Maďarsku spolu s třemi českými a dvěma maďarskými prodejnami Platforma získala IN group za nezveřejněnou cenu. Převzetí prodejen je očekávané k 1. lednu 2016.

„Přehodnotili jsme naši strategii a budoucnost působení na trhu distribuce stavebních materiálů v České republice. Se zájemci jsme vedli dlouhá jednání, ze kterých vyšel Stavmat jako nejlepší partner pro prodej divize stavebnin. Saint-Gobain se v České republice nyní intenzivněji zaměří na sektor inovativních materiálů a udržitelného bydlení,“ říká k prodeji Jakub Benda, tiskový mluvčí společnosti Saint-Gobain v České republice a na Slovensku. Saint-Gobain, jeden z nejvýznamnějších výrobců stavebnin, bude nadále do prodejen Raab Karcher a Platforma dodávat své výrobky a z pohledu zákazníků tak nedojde ke změně v dostupnosti výrobků, na které jsou zvyklí.

Více v tiskové zprávě.