Přidáno 18. Červen, 2015
Pátý ročník konference Šetrné budovy proběhl ve čtvrtek 11. června v prostorách Plodinové burzy České národní banky za účasti téměř 150 účastníků a účastnic z řad odborné veřejnosti i státní správy. Zástupci společnosti Saint-Gobain představili materiálové novinky pro zdravé vnitřní prostředí s dopadem například na akustiku a tepelný komfort.

Hlavním tématem konference bylo vnitřní prostředí budov a vliv na jeho uživatele. Řečníci ze zahraničí i z České republiky hovořili o různých aspektech tohoto tématu - od představení vhodných materiálů a technologií, měření vlivu na uživatele až po celkovou filozofii vytváření zdravého a příjemného vnitřního prostředí.

Chris Pottage z World Green Building Council otevřel konferenci představením tématu z pohledu výzkumu, který realizovala tato organizace v minulých dvou letech. Účastníkům přiblížil detailně metodiku pro měření jednotlivých aspektů vnitřního prostředí a míry vlivu na uživatele. V úvodu promluvil také Slawomir Szpunar ze společnosti Saint-Gobain, která podpořila druhou fázi globální kampaně výzkumu kvality vnitřního prostředí pro oblast retailu a implementaci metrik v oblasti kancelářských budov. Konference se však zúčastnilo mnoho dalších odborníků.

Konferenci uzavřely dva workshopy, vedené hlavními mluvčími Ronem Bakkerem a Chrisem Pottagem.