Přidáno 15. Únor, 2018
Pravidelný roční výzkum realizovaný mezinárodně respektovaným institutem certifikuje nejlepší zaměstnavatele dle přísných kritérií v oblasti personálního řízení, pracovních podmínek, interní komunikace i vystupování zaměstnavatele na trhu. Díky dlouhodobému naplňování vysokých požadovaných standardů se Saint-Gobain oprávněně řadí mezi nejlepší zaměstnavatele.

Každoročně patříme k firmám s brilantními hospodářskými výsledky. To ale neznamená, že automaticky získáváme i ocenění Top Employer. O naše zaměstnance pečujeme a vždy se snažíme dělat něco navíc, ať už se jedná o záležitosti v přímé souvislosti s pracovní pozicí nebo o mimopracovní aktivity. Dbáme také na to, aby naši zaměstnanci měli nadstandardní přístup k dalšímu vzdělávání a jistotám jako je úrazové či životní pojištění nebo nákup firemních akcií za výhodné ceny. Ačkoliv se může zdát, že po získání první certifikace už jen obnovujeme podklady pro audit, opak je pravdou. Chceme být mezi nejlepšími a stanovujeme si proto stále vyšší cíle,“ komentoval získání ocenění personální ředitel Skupiny Saint-Gobain pro Východní Evropu Robert Kudrna.

 

Výzkum realizovaný mezinárodně respektovaným institutem Top Employers Institute identifikuje nejlepší zaměstnavatele po celém světě. Zejména hodnotí výjimečné zaměstnanecké podmínky, rozvoj lidských zdrojů, hledání nových talentů na všech úrovních organizace, stejně tak optimalizaci všech personálních procesů a zaměstnanecké benefity. Saint-Gobain je v České republice jednou ze 12 firem, kterým se podařilo touto certifikací pro rok 2018 úspěšně projít.

 

Skupina Saint-Gobain získala jako globální lídr na trzích udržitelného bydlení také ocenění Top Employer Europe a je mezi 13 oceněnými, kteří mají i certifikaci Global.

 

 

Certifikace TOP EMPLOYER

Klíčové pro celou certifikaci Top Employer je absolvování přísného posuzování a zkoumaní, jehož cílem je zjistit, zda společnost splňuje stanovené mezinárodní standardy potřebné k získání této certifikace. Jedná se o nezávislou certifikaci, kdy jsou všechny požadované parametry nezávisle auditovány.

 

Top Employers Institute hodnotil Saint-Gobain v České republice na úrovni všech personálních procesů a standardů, které zahrnují tato kritéria:

 

• strategie pro rozvoj a hledání talentů,

• plánování pracovní síly,

• přijímání nových zaměstnanců a proces jejich zapracování,

• vzdělávání a rozvoj,

• řízení výkonnosti,

• rozvoj managementu,

• možnosti kariérního růstu a rozvoje,

• zaměstnanecké benefity,

• firemní kultura.