Přidáno 9. Březen, 2016
Skupina Saint-Gobain, globální lídr na trzích udržitelného bydlení uskutečnila již čtvrtou sérii odborných seminářů pro projektanty, architekty, stavební firmy a ostatní profesionály ve stavebnictví. Na semináře, konané v osmi městech po celé České republice, dorazilo více než 1000 účastníků. Semináře se v roce 2016 zaměřily na problémy akustiky.

Jednotlivá témata seminářů vyšla ze stavební a projektové praxe a jsou podložena dlouholetými zkušenostmi z výzkumu, vývoje, projektování, přípravy a realizace staveb. Účastníkům program nabídl široký vhled do problémů akustiky a jejich praktického řešení. Přednášejícími byli produktoví specialisté z divizí Isover, Rigips, Weber, Ecophon a Glassolutions, které Saint-Gobain v České republice vlastní.

V průběhu měsíce února proběhlo v 8 krajských městech setkání s odbornou stavební veřejností koncernu Saint Gobain. Vhodně zvolené téma o akustice přivedlo na tato setkání téměř tisícovku posluchačů z řad odborné stavební veřejnosti. Vyplatila se i každoroční velmi precizní příprava celé akce, která si již získává svoji tradici a nárůst zájmu o tuto akci (o 24%) to jen dokazuje. I přesto, že
hlavní část posluchačů (60%) tvořili projektanti a architekti, problematika zaujala i zástupce stavebních firem (23%), odborných škol nebo měst a obcí.

 

Organizaci a přípravu spolu se Saint-Gobain připravovala společnost AZ Promo.

 

Tisková zpráva s dalšími daty a informacemi zde.

 

Speciálně pro účely seminářů byla vydána publikace Saint-Gobain pro akustiku, která je ke stažení zde.


Prezentace ze seminářů jsou k dispozici zde.


www.sgforum.cz