Přidáno 20. Květen, 2016
Nejlépe se v minulém roce veřejným institucím při stavbách a rekonstrukcích státního majetku spolupracovalo se společností STRABAG, a. s. Vyplývá to z výzkumu, který analytická společnost CEEC Research ve spolupráci s výrobcem a dodavatelem fasádních a zateplovacích systémů Weber Saint-Gobain Construction Products CZ realizovala v dubnu letošního roku mezi téměř čtyřmi stovkami vypisovatelů veřejných soutěží.

Nejlépe se státním institucím, jako jsou ministerstva, kraje, města, obce, regionální úřady, státní podniky, školy, nemocnice, církevní instituce a svazy spolupracovalo při realizaci veřejných zakázek na stavební práce se stavební společností STRABAG, a. s. Právě společnost STRABAG byla již potřetí (rovněž i v letech 2014 a 2012) zvolena nejkvalitnější a nejspolehlivější stavební firmou minulého roku – TOP stavební společnost 2015. Cenu převzal na úterním Setkání lídrů českého stavebnictví 2016 z rukou ministryně školství Kateřiny Valachové generální ředitel firmy Jaroslav Katzer. Na druhém místě se umístila stavební společnost COLAS CZ – ocenění převzal předseda představenstva Éric Biguet. Třetí nejkvalitnější a nejspolehlivější firmou roku 2015 se stala společnost Skanska a cenu převzal finanční ředitel Patrik Choleva.

Fotografie z předávání cen vítězům najdete na www.ceec.eu.

Veřejní zadavatelé mohli hlasovat pro pětadvacet společností, které v roce 2015 získaly největší množství veřejných zakázek. Hlasování se zúčastnilo 371 zadavatelů.

V roce 2015 se ve Věstníku veřejných zakázek objevilo dohromady 2939 soutěží v celkové hodnotě 95 miliard korun. Tím, že objem vypsaných zakázek nakonec nepřekročil hranici 100 miliard korun, bylo vytvořeno rekordní pětileté minimum (rozmezí sledovaných let 2011 až 2015). V meziročním srovnání se tak v počtu výběrových řízení i v hodnotě připravených investic jedná o téměř třetinový pokles (32,2 procenta, respektive 29,3 procenta).