Přidáno 4. Listopad, 2016
1.11.2016 byznys.ihned.cz Petr Zenkner

Za poslední dva roky investovala francouzská firma Saint-Gobain Adfors do rozšíření výroby 1,2 miliardy korun. Poslední investicí je nová hala na výrobu sklovláknitých textilií, kde zahájí podnik plný provoz v listopadu. Ještě větší investicí byla modernizace dvou sklářských van za téměř 40 milionů eur.

 

Česká pobočka Saint-Gobain Adfors loni utržila 6,86 miliardy korun a i díky investici 1,2 miliardy korun z posledních dvou let se produkce závodu firmy v Litomyšli zvýšila o 35 procent a postupně ve firmě vzniklo 220 nových pracovních míst. Pro novou halu chce firma zaměstnat i dalších sedmdesát lidí, největší zájem má firma o tkadleny, seřizovače nebo elektrikáře.

 

"Investice v tomto roce překročily půl miliardy korun," řekl ředitel závodu v Litomyšli Pavel Semirád. Dvě výrobní linky v Litomyšli běží bez jediné přestávky celý rok a v ideálním případě ze zastaví jen při pravidelné kontrole. "Každé dvě minuty firma vyrobí jednu paletu perlinky," dodal ředitel firmy Miloš Pavliš, který ji vede posledních deset let...

Celý článek najdete zde.