Přidáno 20. Květen, 2016
Dnešní výstavba vyžaduje nejvyšší standardy energetické účinnosti, funkčnost po celou dobu životnosti a především pak pohodlné bydlení s optimální kvalitou vnitřního ovzduší a tepelného komfortu. Toho lze dosáhnout jedině dokonalou vzduchotěsností a ochranou proti vlhkosti. Divize ISOVER koncernu Saint-Gobain nabízí ideální řešení tohoto úkolu. Víceúčelové parobrzdy ISOVER VARIO.

Ty jsou jedinečné tím, že nabízejí prvotřídní úrovně vzduchotěsnosti v kombinaci s unikátní ochranou proti vlhkosti. Účinně tak zabrání nekontrolovanému proudění vzduchu, nepříjemnému průvanu, drahým tepelným ztrátám a škodám způsobených plísněmi.

            Novinka ISOVER VARIO XtraSafe a tradiční ISOVER VARIO KM DUPLEX UV nabízejí patentovanou ochranu proti vlhkosti. Parobrzdy VARIO mají difuzní odpor proměnný v závislosti na množství relativní vlhkosti vzduchu. Pokud relativní vlhkost vzduchu nad parobrzdou dosáhne vyšší hodnoty než je 80 %, tak se ekvivalentní difuzní tloušťka sd změní a je schopná odvádět nadměrnou vlhkost zpět do interiéru. Ekvivalentní difúzní tloušťka sd se snižuje u novinky Isover Vario XtraSafe z 20 až na 0,30 m.

            Pro zajištění snadné montáže, budoucí plné funkčnosti a záruky je nutné používat kompletní systém řady Isover Vario Xtra. V sortimentu najdete originální spojovací pásku Isover Vario XtraTape a tmel Isover Vario XtraFit, které zajistí spolehlivé spojení přesahů fólie a připojení fólie ke konstrukci. Při použití neoriginálního příslušenství hrozí odlepení, vyschnutí lepidla a ztráta parotěsnosti. Díky samolepicí pásce Isover Vario XtraFix, která má na lícové straně suchý zip pro spojení s rounem na rubu fólie, je spojení mnohem pevnější a bez hrozby odpadnutí fólie z konstrukce před finálním záklopem.

 

***

 

Více informací naleznete na www.isover.cz nebo na www.isover-vzduchotesnost.cz

 

16.5.2016    Střechy, fasády, izolace    str. 55    Komerční sdělení