ISOVER CZ partnerem soutěže Zelená střecha roku 2018

Novinky přidáno 9. července, 2018Odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně vyhlásila letos již 5. ročník soutěže Zelená střecha roku. Cílem soutěže je nejenom upozornit na možnost ozeleňování střech, ale především ukázat, že v České republice je řada osvícených investorů, kteří na svých objektech chtějí zelené střechy, schopných projektantů, kteří je umí navrhnout, a kvalitních firem, které umí zelené střechy vybudovat.

Všechna přihlášená díla najdete na webové stránce www.zelenastrecharoku.cz.  Do soutěže mohou být přihlášeny stavby, jejichž součástí jsou výsadby na konstrukci, tzn. rostliny vysázené do vegetační vrstvy oddělené od rostlého terénu stavební konstrukcí. Soutěž je vyhlašována ve dvou kategoriích – zelená střecha na rodinném domě a veřejná zelená střecha.

Přihlášená díla zhodnotila v červnu odborná porota za účasti zástupce z Isoveru. Výsledky budou vyhlášeny v září 2018 u příležitosti Landscape festivalu Praha 2018.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, kde se vyrábí čelní sklo s technologií sgs ClimaCoat®?

Čelní skla s technologií sgs ClimaCoat® vyvinul a jako jediný vyrábí závod Saint-Gobain Sekurit ČR v Hořovicích. Tato technologie umožňuje vyhřívat skla bez použití drátků a přitom odrážet sluneční záření mimo interiér vozu.