Přidáno 13. Listopad, 2015
Devátý ročník konference Dřevostavby v praxi, který proběhl 5. a 6. listopadu, potvrdil, že se jedná o jednu z nejvýznamnějších akcí pro profesionály z oboru realizace dřevostaveb. Zúčastnilo se ho na 340 odborníků, kteří shlédli celkem 28 přednášek. Hlavními tématy konference bylo zakládání dřevostaveb a problematika fasád, nicméně i další přednášky byla zajímavé. Konference se dotkla většiny současných trendů v oboru – pasivních domů, ekologické výstavby, progresivních materiálů v interiérech atd. Nechyběly ani legislativní novinky, normy, požární předpisy.

Organizátory konference byli DřevoPortál.cz a Saint-Gobain Construction Products a.s., divize Rigips. Divize Isover a Weber byly partnery konference. Záštitu nad konferencí převzala Hospodářská komora ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků, Profesní komora požární ochrany a Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí. Divizi Rigips reprezentoval Jiří Provázek, který prezentoval nové skladby konstrukční desky RigiStabil a Jaromír Kuncl s přednáškou na téma čistého vnitřního ovzduší a technologie Activ´Air. Ing. Karel Sedláček z Divize Isover prezentoval průlomová řešení v oblasti parotěsnosti a přednáška Ing. Tomáše Pošty byla zaměřena na ochranu obvodového pláště dřevostaveb.
Novinkou letošního ročníku byly workshopy, které praktickými ukázkami rozvinuly více do hloubky ta nejzajímavější témata přednášek. A dlužno říci, že o workshopy byl ohromný zájem.