Ideální teplotu našeho okolí vlastně nevnímáme. Jakmile je nám ale příliš teplo nebo zima, okamžitě to přitáhne naši pozornost. Dopřejte si raději tepelnou pohodu.

Jak na tepelný komfort

  • Kvalitní tepelná izolace
    Zateplená musí být podlaha, vnější fasádní stěny i střecha. Při provedení je třeba dbát na to, aby izolace byla celistvá – jen tak se nebudou vytvářet tepelné mosty a dům bude skvěle odizolován. Bez spár a přerušení v izolaci významně snížíte tepelné ztráty.
  • Rekuperační jednotka
    Jedná se o zařízení, které se stará o výměnu vzduchu uvnitř budovy. Teplo z odvětrávaného vzduchu využívá na ohřátí vzduchu čerstvého a udržuje stálou teplotu v domě (20–23 °C). Kromě toho, že vám bude doma příjemně, budete dýchat i zdravý vzduch.
  • Okna
    Základem jsou okna s dobrými izolačními vlastnostmi, která zamezí tepelným ztrátám a kromě tepelné pohody přinesou i úsporu energie. V zimních měsících zajístí okna orientovaná na jih poměrně značné solární zisky. Abyste se v létě vyhnuli nechtěnému přehřívání místností, opatřete okna stíněním.

Jaká řešení Saint-Gobain nabízí?

Jedničkou v poskytování řešení tepelné izolace všech typů konstrukcí je Isover. Pro střechy nabízí kromě systémových řešení zahrnujících např. zateplení nad krokvemi, fólie a doplňky pro parotěsnou ochranu nebo systém pro zateplení pochozí půdy, také samostatné čedičové a skelné izolace v deskách či rolích. Pro ploché střechy je vhodné využít vlastností jak polystyrenu, tak čedičových desek. Pro správné odvodnění plochých střech je vhodné použít spádové desky a klíny Isover. Speciálním řešením pro ozelenění střech jsou pak vegetační panely. Pro izolaci podlah nad terénem jsou vhodné pěnové polystyreny. Isover je jedničkou také pro fasády. Pro většinu obytných staveb se používá kontaktního zateplení pěnovým polystyrenem. V případě zvýšených požadavků na požární ochranu je nutné použít minerální izolace. Dle architektonického návrhu je možné použití i provětrávaných systémů, kde mezi izolací a podhledovými panely je ještě oddělující vzduchová vrstva. Speciálním řešením kontaktního zateplení se zvýšeným protipožárním účinkem je sendvičově uspořádaná deska Isover TWINNER, která je tvořena izolačním jádrem z grafitové izolace a krycí deskou tloušťky 30 mm, která dokáže odolávat požáru minimálně po dobu 30 minut. Mezi izolace určené do systémů suché výstavby příček patří deskové izolace Isover z čedičových vláken nebo rolované výrobky Isover ze skelných vláken. Pro izolaci sklepů a základů staveb je vhodný pěnový polystyren Isover lisovaný do forem. V případě izolace stěn ve velkých hloubkách je nutné použít extrudované polystyreny, které jsou výrazně pevnější a zároveň odolné vůči vodě. Isover má také připraveny kompletní systémy pro izolace kruhových či čtyřhranných potrubí, průmyslové zásobníky, komíny a další speciální aplikace. Novinkou jsou pak protipožární systémy z minerálních vln ULTIMATE.

Pro fasády je ideální řešení výrobce fasádních systémů a řešení Weber, který nabízí širokou škálu certifikovaných systémových řešení fasád pro bytovou výstavbu. Jedná se zejména o kontaktní zateplovací systémy, ale i systémy pro jednovrstvé tepelněizolační zdivo. Weber zná řešení proti růstu řas na fasádách v podobě speciální tenkovrstvé pastovité omítky, která je samočisticí a reguluje vlhkost na svém povrchu. Weber dále dodává certifikovaný systém podlah zatepleného i nezatepleného balkónu. Pro zateplení stěn balkónů a lodžií lze využít zateplovací systém s izolantem (lambda = 0,022 W/mK), což umožní zvětšit podlahovou plochu.

Pro skleněné fasády dodává řešení Glassolutions v podobě izolačního trojskla s integrovanou meziskelní žaluzií pro dynamickou regulaci prostupu světla a tepla přes sklo. Dále jsou to skla s protislunečním pokovením, které má neutrální vzhled a funguje jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti.