Nenechte se rušit nepříjemnými zvuky, o které nestojíte. Většina lidí vnímá hluk jako nepříjemnost, se kterou se nedá nic dělat. Přitom existuje řada způvsobů, jak akustiku interiéru vylepšit tak, abychom se cítili příjemně. 

Díky akustickému řešení v multikomfortní budově lépe slyšíte mistrovskou hudbu i úplně obyčejný rozhovor. 

Jak na akustický komfort?

Správně projektovaný multikomfortní dům nabízí zvukovou neprůzvučnost stěn a stropů mnohem větší, než jsou běžné standardy. Běžně dosahuje o 5 dB lepších hodnot, někdy ale až o 10 dB – pro představu, to sníží hluk v místnosti na polovinu.

 • Akustická plovoucí podlaha
  Akustické podložky musí být minimálně 10 mm tlusté. Skvěle funguje buď minerální izolace nebo tzv. elastifikovaný polystyren. Při oddělení betonové vrstvy akustické podlahy od svislých stěn nesmíme zapomenout na pásky. Bez nich nebude podlaha tlumit hluk na 100 %.
 • Odhlučněné příčky 
  U obvodových stěn a vnitřních příček nemusí být vždy nejdůležitější materiál, z něhož je stěna vyrobena. Podstatnější je vnitřní výplň, která izoluje tepelně i akusticky. Ideální výplní je například měkká minerální vlna.
 • Akustické desky
  Například akustické systémy Rigips můžete namontovat jako příčky, podhledy nebo předstěny. Skvělé je, že se dají snadno použít i při rekonstrukci, třeba i jen v některých místnostech. Kromě toho, že tlumí zvuk, jsou také odolné vůči požáru.
 • Okna a dveře
  Nejslabším článkem z hlediska vnějšího hluku jsou otvory v budově, tedy okna a dveře. Když má okno vzduchovou neprůzvučnost 35 dB a stěna 52 dB, výsledná hodnota je v rozmezí 35–36 dB. Změnou oken z 35 na 40 dB pak zlepšíte akustiku celé fasády.

Jaká řešení Saint-Gobain nabízí?

Absolutní hvězdou v protihlukovém řešení interiérů je divize Ecophon, která nabízí desítky řešení pro všechny typy staveb. V moderních stavbách jsou často využívány tvrdé materiály, jako je například sklo, beton, keramické obklady atd. Kvůli tomu však v místnostech vznikají nepříjemné odrazy zvuku-ozvěny, které lze snadno řešit zvukově pohltivými materiály Ecophon. Ideálním řešením do prostor tohoto typu jsou volně zavěšené akustické prvky, stěnové panely, podhledy nebo paravany. Většinu řešení dodává v široké škále barev a tvarů.

Akustické systémy Rigips používají speciální modré akustické sádrokartonové desky a montují se jako vnitřní příčky, podhledy a předstěny v interiérech. Systémy Rigips plní hned tři požadavky v jednom výrobku-zvukovou izolaci, protipožární odolnost a impregnaci do vlhkého prostředí. K akustické pohodě, ale i neotřelému designu přispívají podhledy z flexibilních desek, díky kterým lze snadno provést komplikované plochy či zvlněné klenby.

Isover nabízí řešení pro zlepšení akustiky podlah, jako jsou kročejové desky z čedičových i skelných vláken, dále pak elastifikovaný polystyren. 

Vhodné řešení pro interiér i exteriér nabízí Glassolutions. Hluk tlumící, interiérové bezpečnostní vrstvené sklo, které při tloušťce 40 mm zaručuje neprůzvučnost Rw= 38 dB a navíc odolnost proti násilnému vniknutí P2A. Dále pak zvukově izolační vrstvené sklo s bezpečnostní charakteristikou, složené ze dvou nebo více vrstev skla spojených akustickou fólií. Umožňuje výrazně snížit přechod hluku v interiéru-mezi kancelářemi nebo v izolačním skle omezit akustickou zátěž z exteriéru (v blízkosti dálnic nebo hlučných ulic).

Pro eliminaci hluku z venkovního prostředí je samozřejmě vhodná i standardní izolace fasád Isover nebo Weber, která primárně řeší tepelnou izolaci budov. Další použití minerálních desek Isover je v podhledech, kde výrazně zvyšují jejich celkové akustické účinky.