Konference Šetrné budovy 2022 se blíží. Registrujte se ještě dnes, ať vám neunikne přednáška našeho speciálního hosta

Událost, která je považována za tu nejprestižnější v oboru šetrného stavebnictví v ČR, se uskuteční 22. února 2022. Vystoupí na ní mimo jiné i Benoit Bazin, CEO Skupiny Saint-Gobain. Konference proběhne online, takže ji můžete pohodlně sledovat z domova nebo kanceláře.

Letošní, už 8. ročník Konference má podtitul Přechod k udržitelnosti (Transition to Sustainability). Program se zaměří na dvě klíčové otázky:

  • Co vyplývá ze Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) a jak se s těmito závazky vyrovnat? 
  • Jak reagovat na závěry Klimatické konference OSN (COP26), která se konala koncem loňského roku v Glasgow?

Nabitý program plný témat, která rezonují oborem

  • Minulost, současnost a budoucnost udržitelného stavebnictví 

Jak se zelené stavebnictví vyvíjelo od úplných začátků až do dneška? A co ho čeká v budoucnu? O tom promluví Rick Fedrizzi, ředitel International Well Building Insitute, kterého možná znáte taky jako autora knihy Greenthink: How Profit Can Save the Planet.

  • Uhlíková neutralita společnosti Saint-Gobain

Strategii k cestě za uhlíkovou neutralitou (2050) představí sám CEO Saint-Gobain, Benoit Bazin. Jeho přednášku doplní Paul King, výkonný ředitel Lendlease Europe odpovědný za udržitelnost a sociální dopady. 

  • Best practices: jak zelené stavebnictví reaguje na změny klimatu?

Důležitost rekonstrukcí pro udržitelné stavebnictví, zelené střechy ve městech i adaptace budov na klimatické změny. O tom bude přednášet Jan Baxa, Head of Asset Management, CA IMMO a Dusty Gedge, prezident Evropské federace asociací zelených střech a fasád.

  • Financování udržitelných řešení ve stavebnictví 

Bez finančních zdrojů není změna směrem k udržitelnosti možná. O problematice pohovoří Jan Tomaštík, ředitel Specializovaného financování v EU Centru ČSOB a Jan-Evert, Managing Director, Head of Funding and Investor Relations, CTP.

  • Spolupráce soukromého a veřejného sektoru 

Konferenci zakončí trojice řečníků: Stefan Moser, vedoucí oddělení Building & Product EU, Menno Rubben, architekt a ředitel architektonického studia cepezed v Nizozemsku a Arend van de Beekz Central Government Real Estate Agency.

Konferenci pořádá Česká rada pro šetrné budovy 

Instituce, kde se potkávají společnosti, organizace i další subjekty z oblasti šetrného stavebnictví: od projektantů, architektů přes dodavatele materiálů a technologií až po stavební firmy a developery. Rada podporuje proměnu českého stavebnictví směrem k udržitelnosti a úzce spolupracuje se Světovou radou pro šetrné budovy. V současnosti má víc než 80 členů.

Záštitu nad konferencí převzal International WELL Building Institute.