Inovativní materiály

Inovace a vývoj jsou součástí naší DNA. Neustále se snažíme vyvíjet, vyrábět a zlepšovat naše materiály, aby splnily všechny nároky a očekávání našich zákazníků.  
Sektor inovativních materiálů v České republice: 

 • Saint-Gobain ADFORS nabízí komplexní, propracovaná, vysoce inovativní a adaptabilní řešení pro průmyslové objekty a systémy budov. ADFORS vyrábí textilie používané průmyslovými společnostmi pro vyztužení výrobků nebo materiálů (technické tkaniny) nebo staviteli přímo na stavbách (stavební výrobky pro budovy a geotextilie). Dlouhodobé zkušenosti v oboru sklo-vláknitých technologií umožňují společnosti ADFORS dodávat řešení pro zákazníky, kteří hledají cenově dostupná inovativní vyztužovací řešení.
 • Saint-Gobain Abrasives, přední světový výrobce brusiva, který jako jediný produkuje všechny tři hlavní typy brusiv; Pojené nástroje (s keramickým a organickým pojivem), brusiva na podložce a diamantové nástroje. Toto je podpořeno výjímečnou technologií, kompletními a inovativními produktovými řadami, nevyvratitelnou reputací v oblasti kvality a bezpečnosti a zkušenými, oddanými a zanícenými lidmi.

Sektor inovativní materiály:

 

Oblast vysoce účinných materiálů nabízí širokou škálu inovačních technologií pro tři hlavní typy materiálů: keramika, vysoce výkonné polymery a výrobky ze skleněného vlákna.
Divize ploché sklo vyrábí řadu produktů vysoce efektivních z hlediska úspory energie, ochrany životního prostředí, komfortního používání a estetiky. 

Obory sektoru Inovativní materiály

 • Abrazíva
 • Keramické materiály
 • Plastické hmoty
 • Technické tkaniny
 • Výroba plochého skla
 • Zpracování skla pro stavebnictví a domácí spotřebiče
 • Zpracování skla pro automobilový průmysl a hromadnou dopravu
 • Řešení pro solární energii

Sektor Inovativní materiály představuje světovou jedničku mezi evropskými společnostmi ve všech uvedených oborech. 

Klíčové údaje:

 • Přes 65 % rozpočtu Skupiny na výzkum a vývoj
 • Více než 60 tisíc zaměstnanců ve 45 zemích
 • Společnost Saint-Gobain dodává izolační sklo pro každou třetí obytnou budovu v Evropě
 • Společnost Saint-Gobain dodává sklo pro každé druhé auto vyrobené v Evropě
Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že sklo může být použito nejen jako součást průhledových konstrukcí, ale také jako konstrukční a nosný materiál?

GLASSOLUTIONS vám dodá celoskleněné schodnice, kdy horní vrstvu tvoří speciálně k tomu určená ornamentní a satinovaná skla s protiskluzovým povrchem. Ten již nepotřebuje další úpravy a splní náročná protiskluzová kritéria, která zajistí vaši bezpečnost a zamezí uklouznutí.

Saint-Gobain Inovace Aktuální zprávy a novinky ze světa inovací

Sedmkrát v řadě patříme do TOP 100 inovativních firem světa
09/02/2018 Inovace

Sedmkrát v řadě patříme do TOP 100 inovativních firem světa

Saint-Gobain je již sedmým po sobě jdoucím rokem uznána mezi 100 nejvíce inovativních firem na světě. Společnost Clarivate Analytics právě zveřejnila svoje hodnocení Top Global Innovators 2017.

Rigips Trophy 2018
16/01/2018 Inovace

Rigips Trophy 2018

Rigips Trophy je národní kolo mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gyproc Trophy, jejímž cílem je podpořit umění, dovednost a kvalitu práce realizačních firem z oblasti suché vnitřní výstavby. Vítězný projekt získá cenu veřejnosti a rozhodnout svým hlasem můžete právě Vy.

Weber mění design obalů
11/01/2018 Inovace

Weber mění design obalů

Weber, výrobce a dodavatel špičkových stavebních materiálů, pro letošní stavební sezónu připravuje změnu vzhledu obalů. Nový obal sází na jednoduchý a srozumitelný design, který je v souladu s novou koncepcí Weber – * we care - * staráme se.

Akustická úprava ZŠ Mikoláše Alše na Praze 6
20/12/2017 Inovace

Akustická úprava ZŠ Mikoláše Alše na Praze 6

Ecophonu není lhostejné, kde děti tráví podstatnou část dne, a proto ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy realizovali projekt, který měl vyhodnotit celkové prostředí z hlediska akustiky, osvětlení a ventilace v běžné třídě. Zájem a ohlas dokládá i reportáž o projektu na TV Nova v programu Střepiny ze dne 3. 12. 2017.

Weber je jedničkou u profesionálů v oblasti fasádních systémů
22/10/2017 Inovace

Weber je jedničkou u profesionálů v oblasti fasádních systémů

Z výsledků výzkumného projektu Kvalitní stavební materiály, které zaštítila renomovaná výzkumná agentura Nielsen Admosphere vyplývá, že fasádní systémy značky Weber jsou u řemeslníků synonymem vynikající technologie a kvality.

Zaostřeno na vizuální akustiku
09/10/2017 Inovace

Zaostřeno na vizuální akustiku

Naše oči a uši jsou bránami naší mysli a jejich vnímání ovlivňuje náš blahobyt a produktivitu. Vizuální akustický návrh je důležitý při řešení vnitřního prostředí.

Naše nové sídlo jako důkaz
04/10/2017 Inovace

Naše nové sídlo jako důkaz

Část Skupiny Saint-Gobain v ČR a celé její vedení se přestěhovalo do nových kancelářských prostor v Libeňských Docích.

ISOVER CZ pořádá Izolační fórum on-line
04/09/2017 Inovace

ISOVER CZ pořádá Izolační fórum on-line

ISOVER CZ připravil další streamovanou konferenci Izolační fórum online, kterou můžete sledovat 25. září 2017 ve 14 hodin na Facebooku a YouTube.

Vegetační střechy ISOVER
07/08/2017 Inovace

Vegetační střechy ISOVER

ISOVER CZ pořádal v červenci v Líbeznicích u Prahy školení vegetačních střech. Byly zde představeny systémy vegetačních střech, které jako hlavní součást využívají minerální vlnu.

Obchodní centrum Panorama, Velké Meziříčí
25/07/2017 Inovace

Obchodní centrum Panorama, Velké Meziříčí

Při stavbě restaurace v novostavbě čtyřpatrového obchodního a zábavního centra se sádrokartonáři potkali s řadou obtížných prvků.

Bojujte se suchem s Weber
19/06/2017 Inovace

Bojujte se suchem s Weber

Pro dotační titul Dešťovka všem vlastníkům či stavebníkům rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě představujeme tyto dva systémy. I Weber chce bojovat se suchem.

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu
10/05/2017 Inovace

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu

ISOVER CZ reaguje na trendy vývoje v oblasti izolování šikmých střech a na požadavky z trhu a nově zařazuje do prodejního sortimentu desky PIR  včetně příslušenství.