Saint-Gobain ČR je TOP zaměstnavatel 2022

Obhájili jsme titul!
Již po sedmé v řadě byla Skupina oceněna certifikací TOP Employer GLOBAL. Patří tak dlouhodobě mezi nejlepší světové zaměstnavatele.
Společnost Saint-Gobain byla sedmým rokem v řadě certifikována jako „Top Employer Global“. Mezi 20 kritérii analyzovanými Top Employers Institute* dosáhla Saint-Gobain letos významného pokroku u 17 z nich, přičemž 12 kritérií vykazuje nárůst o 2 % nebo více.

5 hlavních kritérií, která si polepšila:
1. Značka zaměstnavatele (+6,11 %)
2. Angažovanost zaměstnanců (+4,52 %)
3. Pracovní prostředí (+4,43 %)
4. Akvizice talentů (+4,37 %)
5. Mimo palubu (+4,09 %)

Kritéria, která nás staví nad ostatní společnosti, jsou ta, která spojují naše zaměstnance a vytvářejí pocit sounáležitosti v rámci organizace: tedy naše hodnoty, etika a integrita.

Výzkum realizovaný mezinárodně respektovaným institutem Top Employers Institute identifikuje nejlepší zaměstnavatele po celém světě. Zejména hodnotí výjimečné zaměstnanecké podmínky, rozvoj lidských zdrojů, hledání nových talentů na všech úrovních a ve všech zemích organizace. Ocenění je uděleno na úrovni zemí, regionů a finálně v součtu za celý svět.

TOP Employer GLOBAL získávají společnosti, které jsou  certifikovány minimálně ve 20 zemích a na více kontinentech.

Česká republika je do certifikace zapojena od začátku, tedy již sedmým rokem. V každé zemi je provedena studie, která vychází z analýzy vice než 400 parametrů  pracovních podmínek, které jsou auditovány a následně hodnoceny.  Společnost Saint-Gobain vyniká zejména dobrým výkonem, pokud jde o etiku a integritu, vedení, politiku CSR a zapojení zaměstnanců.

 

Robert Kudrna
Robert Kudrna
personální ředitel Skupiny Saint-Gobain pro Východní Evropu

Obhájit titul v tak prestižní a náročné certifikaci nás právem řadí k nejlepším a nejdůvěryhodnějším zaměstnavatelům v České republice. Jsem skutečně hrdý na všech 4500 lidí, kteří takovou skvělou  firemní kulturu vytváří. Stejně jako například u hokeje, je to zásluha celého týmu, dlouhodobé práce všech hráčů, trenérů i realizačního týmu. A stejně jako u hokeje je potřeba, aby měl celý tým skvělé zázemí, až do posledního detailu, čehož lze dosáhnout jen plným a dlouhodobým nasazením všech bez výjimky…

Certifikace TOP EMPLOYER

Klíčové pro celou certifikaci Top Employer je absolvování přísného posuzování a zkoumaní, jehož cílem je zjistit, zda společnost splňuje stanovené mezinárodní standardy potřebné k získání této certifikace. Jedná se o nezávislou certifikaci, kdy jsou všechny požadované parametry nezávisle auditovány. Top Employers Institute hodnotil Saint-Gobain v České republice na úrovni všech personálních procesů a standardů, které zahrnují tato kritéria:

• strategie pro rozvoj a hledání talentů,

• plánování pracovní síly,

• přijímání nových zaměstnanců a proces jejich zapracování,

• vzdělávání a rozvoj,

• řízení výkonnosti,

• rozvoj managementu,

• možnosti kariérního růstu a rozvoje,

• zaměstnanecké benefity,

• firemní kultura.