Přidáno 3. Prosinec, 2020
"Daruj své srdce a Saint-Gobain ho věnuje také" je motto dobrovolné CSR aktivity, jejímž cílem je pomoci tam, kde to nejvíce potřebují. Každá organizace a divize Skupiny, která působí v ČR, nominovala jednu organizaci.

Nápad vzešel z naší společnosti Saint-Gobain Adfors. Akci jsme představili všem ostatním organizacím a nebylo překvapením, že se obratem všechny zapojily.

„Vybrali jsme zejména organizace, které působí v regionech, kde podnikáme a máme naše výrobní závody. Naším cílem je zapojit zaměstnance a umožnit jim podpořit takové subjekty, které znají a jsou jim blízké. Například Adfors, největší zaměstnavatel v Litomyšli, zvolil místní nemocnici.“ říká Jakub Benda, tiskový mluvčí Skupiny Saint-Gobain

Zaměstnanci Skupiny Saint-Gobain mohou od 1. do 15. prosince přispět vybraným organizacím. Za každý takový příspěvek věnuje Skupina Saint-Gobain 10x více.

Zaměstnanci přispívají do předem připravených kasiček u vstupu do jednoho za 14 výrobních závodů. Za symbolickou částku 10 Kč si mohou koupit samolepku ve tvaru srdíčka, na které napíší své jméno a nalepí ho na k tomu určený plakát. Nákup srdíčka je zcela dobrovolný a zaměstnanci mohou přispět i více nebo si srdíčka koupit i opakovaně. Saint-Gobain za každé takové odevzdané srdce přispěje 10x více, tedy věnuje dalších 100 Kč.