Fantastická výzva pro mateřské školky zapojené do programu Ekoškolek proběhla v první polovině roku 2016. Pro nezainteresované, Ekoškoly jsou v České republice otevřeny pro všechny zájemce od ledna 2015.

Fantastická výzva pro mateřské školky zapojené do programu Ekoškolek proběhla v první polovině roku 2016. Pro nezainteresované, Ekoškoly jsou v České republice otevřeny pro všechny zájemce od ledna 2015. Jejich uvedení do mateřských škol předcházelo dvouleté testování. Více o programu zde.

V letošním roce se sdružení TEREZA a Saint-Gobain stali partnery a přináší ideálně akusticky vyladěné učebny pro Mateřské školky. Formou her s dětmi i rodiči se mateřské školky mohly zapojit do výzvy na téma zvuk a hluk a současně se tak zúčastnit Projektu VELKÉ UCHO. Více o projektu zde.

O dalším průběhu projektu a o tom, které ze školek získají akusticky ošetřenou učebnu, Vás budeme informovat.

TEREZA a SAINT-GOBAIN, divize Ecophon, společně sdílí myšlenku udržitelné budoucnosti a ochrany životního prostředí. Ecophon vyvíjí, vyrábí a dodává akustické výrobky a systémy, které přispívají ke zdravému vnitřnímu prostředí tím, že zvyšují celkový komfort a podporují vzdělávání osob. Akustické panely, které budou použity pro úpravy ve školkách, jsou vyrobeny ze skelného vlákna, které je kombinací více než 70% recyklovaného skla a plně obnovitelného pojiva na rostlinné bázi. Splňují ta nejnáročnější kritéria a doporučuje je mj. také Švédská asociace pro astma a alergie.