V září roku 2015 byl za podpory Saint-Gobain dokončen a slavnostně otevřen azylový dům Babyboxu. Jeho realizace byla dalším logickým krokem po otevření Babyboxů.

V září roku 2015 byl za podpory Saint-Gobain dokončen a slavnostně otevřen azylový dům Babyboxu. Jeho realizace byla dalším logickým krokem po otevření Babyboxů. Jeho hlavním účelem je nabídnout matkám v tíživé situaci prostor, kde mohou se svým děťátkem krátkodobě zůstat, a tak najít čas řešit své problémy. Snahou je nabídnout matkám v nouzi i jinou možnost pomoci, než tu, že svá miminka odloží do Babyboxů.

Předseda Babyboxu Ludvík Hess řekl: „Na každé bedýnce na nechtěná lidská mláďata je informace a šuplík s lístky: Odkládáš-li děťátko, protože s ním nemáš kde přespat, zavolej 602 305 139 – moje telefonní číslo. Nešťastnou maminku s děťátkem ihned dovezu sám, nebo s pomocí přátel a spolupracovníků po České republice, do Hájku v Praze 10, poskytneme jim v azylovém domě ubytování, jídlo a pomoc. Děkuju společnosti Saint-Gobain a její Martině Vlčkové Říhové. Nestává se, aby sponzor svého obdarovaného oslovil sám.“