Přidáno 11. Květen, 2020
V případě většího poškození povrchu sádrokartonové desky (díry v sádrokartonové desce), kdy už si nevystačíme s pouhým přetmelením poškozeného místa, není problém opravit opláštění následovně:

1.    Krok

 Vezmeme kus sádrokartonové desky Rigips stejné tloušťky, jako je deska, kterou je třeba opravit. Rozměrově bude o něco větší, než je  poškozené místo. Na poškozeném místě opláštění vyznačíme obvod nového kusu desky.

2. Krok

 Vyřízneme nebo vypilujeme desku podle vyznačeného obvodu nového kusu a šetrně vyjmeme poškozené místo. Hrany ve výřezu opravované desky a hrany na novém kusu desky upravíme tak, aby vytvářely spáry ve tvaru V.

3. Krok

Do dutiny vložíme a přišroubujeme k sádrokartonové desce dvojici CD profilů, event. dřevěných latí. Pro připevnění profilů nebo latí použijeme vhodné vruty.

4. Krok

Nový připravený kus sádrokartonové desky připevníme vhodným vrutem (dle typu sádrokartonové desky) k CD profilům nebo k dřevěným latím

5.    Krok

Spáry vyplníme spárovacím tmelem Rigips (RifinoTop, Super) nebo pastovým tmelem ProMix Mega a necháme vyschnout.

Poté v oblasti spár naneseme tmel, vložíme do tmelu výztužnou pásku a opět přetmelíme.

6.    Krok

Nakonec opravené místo finálně přetmelíme a po vyschnutí tmelu přebrousíme. Pro finální tmelení je vhodné použít větší hladítko.

Takto opravené místo po vymalování nikdo nepozná a konstrukce nebude v žádném ohledu oslabena (akustika, odolnost apod.).

 

V případě dalších dotazů nás kontaktujte.

 

Ohodnoťte náš článek