Přidáno 4. Únor, 2020
Hlavním faktorem, který ovlivňuje volbu závěsu, je výška svěšení podhledu. Tu nám udává požadovaná výška místnosti nebo tloušťka tepelné izolace.

Stavěcí třmen

Přímý závěs

Tyto závěsy se používají pro konstrukce přímo montovaných podhledů. Stavěcí třmen je k dispozici v délkách 35, 65 a 95 mm. Přímý závěs pak v 55 nebo 125 mm. 

Drát s okem

Rychlozávěs pérový

V případě potřeby většího svěšení (až neomezeného) se tato kombinace používá v křížové konstrukci. Drát s okem je dostupný v délkách 125, 250, 375, 500, 750, 1000 a 1500. Rychlozávěsy jsou dvoubodové nebo čtyřbodové (dle zatížení podhledu).

 

Nonius horní díl

Nonius pojistná závlačka

Nonius spodní díl pro CD - čtyřbodový

Tento závěs se používá u sádrokartonových podhledů, na které jsou kladeny větší nároky na tuhost. Toho se využívá v nárazuodolných skladbách v tělocvičnách nebo u venkovních konstrukcí, které mohou být namáhány větrem. Závěs nonius se dělí na horní a spodní díl. Horní díly jsou k dispozici v délkách 240, 340, 440, 540, 640, 840 a 1100 mm. Spodní díly mají několik variant podle použití. Pro R-CD profily je nonius spodní díl pro CD dvoubodový nebo čtyřbodový. Dále nonius spodní díl pro profily UA a pro dřevo. K zajištění obou dílů se používá nonius pojistná závlačka (u požárně odolných konstrukcí 2 ks na závěs).

Závěs CD krokvový

Pro podhledové konstrukce v podkroví (šikmé nebo vodorovné) je možné použít klasickou nebo zaoblenou variantu, která umožňuje snadnější montáž R-CD profilů.

Závěs CD krokvový je k dispozici v délce 150 mm.

Zaoblená varianta je v délkách 120, 150 a 170 mm.

Krokvový nástavec

Ve spojení se stavěcím třmenem (35 a 65 mm) je krokvový nástavec ideální pro podkroví s větší tloušťkou tepelné izolace a pro vytvoření instalační mezery. Parozábrana tak není perforovaná při montáži sádrokartonové desky. Použití krokvového nástavce umožní aplikaci podkrokevní izolace až do tloušťky 240 mm. Aplikace parozábrany je, díky samolepící vrstvě, snadná a rychlá.

 

Realizujete svépomocí? Uvedené materiály doporučujeme objednat ve stavebninách ve Vašem okolí. Sháníte-li realizační firmu nebo řemeslníka, zadejte poptávku na práci na portálu Nejřemeslníci.cz.

V případě dotazů se obraťte na naše Centrum technické a obchodní podpory.