Přidáno 3. Srpen, 2021
Při potřebě přetření fasád domů opatřených chytrými pastovitými omítkami, je potřeba volit fasádní nátěry tak, aby nedošlo ke znehodnocení přidaných vlastností těchto materiálů.

Omítky se přetírají zpravidla v případech, kdy již není dostatečné pouhé vyčištění povrchu (ochranný nátěr), anebo v případě požadavku na změnu barevnosti objektu (barvy fasády).

Novému nátěru na starší fasády vždy předchází čištění teplou tlakovou vodou, případně použití fasádního čistícího prostředku. V případě biotického napadení doporučujeme před čištěním tlakovou vodou napadené plochy ošetřit odstraňovačem řas, mechů a lišejníků. Použití těchto produktů je potřeba provádět v souladu s postupem doporučeným v technickém listu výrobku. Následuje důkladné vyschnutí fasády a poté se již přistoupí k aplikaci penetračního nátěru a fasádního nátěru.

Pastovitá omítka weberpas aquaBalance
Fasádním nátěrem určeným pro přetírání omítky weberpas aquaBalance je weberton aquaBalance. Přetřením povrchu omítky neztratí schopnost regulace vlhkosti na svém povrchu a tím i přirozenou ochranu proti růstu mikroorganismů. Nátěr je připraven k použití se systémovou penetrací – weberpodklad silikon

Pastovité omítky weberpas extraClean a weberpas extraClean active
Nátěr určený k přetírání těchto omítek je weberton extraClean active. Přetřením nátěrem weberton extraClean active neztratí omítka své unikátní vlastnosti. Nátěr je připraven k použití se systémovou penetrací – weberpas podklad S.

   
Veškeré produkty je možné zakoupit či objednat v partnerských stavebninách. Realizační firmu naleznete pomocí serveru NejRemeslnici.cz. V případě doplňujících dotazů se na nás obraťte – Centrum technické a obchodní podpory.