Přidáno 26. Červen, 2020
Dekorativní mozaiková omítka Marmolit s přírodním kamenivem a organickým pojivem se používá jako finální povrchová úprava stěn ve vnitřním i vnějším prostředí.

Marmolit se kvůli své vysoké mechanické odolnosti často používá na soklové části vnějšího zateplení budov. Marmolit není vhodný na plochy vodorovné. Nepoužívat na plochy pochozí, neizolované proti vzlínající vlhkosti, trvale vlhké a na sanační omítkové systémy. Není vhodný v okolí bazénu. 

Na co je důležité dát pozor:

  • při použití na velké zvláště osluněné plochy se doporučuje použít odstíny s koeficientem HBW minimálně 25
  • teplota podkladu a vzduchu při aplikaci nesmí klesnout pod + 10°C a při podmínkách podporujících rychlé zasychání (teplota nad +25°C, silný vítr, vyhřátý podklad) je třeba zvážit všechny okolnosti včetně velikosti plochy a napojování
  •  neaplikovat na vlhký podklad
  • ucelené plochy provádět bez přerušení a pouze z jedné výrobní šarže
  • při provádění a následně po dobu 12 hodin je nutné se vyvarovat přímému slunečnímu záření, větru a dešti
  • vhodnými podklady jsou vápenocementové, cementové a polymercementové malty, omítky a základní vrstvy vnějších tepelně izolačních kompozitních systémů (ETICS)
  • penetraceweberpas podklad UNI MARv barvě dle odstínu marmolitu (bílá nebo hnědá) se aplikuje 1 den před aplikací marmolitu

Po vyzrání marmolitu doporučujeme povrch opatřit nátěremweberimpegnace, který zvýší hydrofobitu celého povrchu a tím prodlouží životnost marmolitu.

Realizujete svépomocí? Uvedené materiály doporučujeme objednat ve stavebninách ve vašem okolí.
Sháníte-li realizační firmu nebo řemeslníka, zadejte poptávku na práci na portálu Nejřemeslníci.cz.

V případě doplňujících dotazů se obraťte na naše Centrum technické a obchodní podpory Saint-Gobain.