Výroba a zpracování skla

Sektor výroby a zpracování skla řeší nejen stavební sklo pro budovy a fasády, ale také pečuje o náš bezpečný výhled.
Sektor výroby a zpracování skla v České republice

  • Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Glassolutions je specialistou v oblasti stavebního skla. Hlavním zaměřením je výroba izolačních skel, včetně skel pro projekty prosklených fasád. Dále se zabývá výrobou interiérového a bezpečnostního skla, skla s potiskem, opracováním.
  • Společnost Saint-Gobain Sekurit ČR spol. s r.o. se specializuje na výrobu laminovaných bezpečnostních automobilových skel. Díky neustálým investicím do vývoje a modernizace výroby, je schopna nabídnout předním světovým automobilkám skla vysoce sofistikovaná. Převážnou část výroby tvoří čelní skla vyhřívaná, skla antireflexní, skla odrážející tepelné záření, skla s integrovanou anténou či skla se speciální akustickou fólií. Vedle čelních automobilových skel vyrábí rovněž skla zadní laminovaná a panoramatické střešní zasklení.

Sektor výroby, zpracování skla ve světě

  • Jako druhý největší světový výrobce skleněných lahví a sklenic, má Verallia prodejní zastoupení na 46 trzích po celé Evropě a Severní a Latinské Americe. Jako přední světový dodavatel lahví na víno a alkoholické nápoje a nádob pro potravinářské výrobky má Verallia silnou pozici i na regionálních trzích s pivem, džusy, nealkoholickými nápoji, minerálními vodami a olivovým olejem.
  • Činnost společnosti Verallia je založena na jedinečném a efektivním obchodním modelu, který spojuje výhody silných značek s blízkostí zákazníka. Silnou pozici své výrobní a prodejní sítě si Verallia udržuje blízkostí a kultivací každodenních kontaktů s partnery. 

Klíčové údaje

  • 15 tisíc zaměstnanců
  • 25 miliard lahví a sklenic vyrobených po celém světě
  • síť 60 průmyslových lokalit ve 13 zemích uplatňujících osvědčené výrobní postupy
  • 6 technických center na celém světě
  • 20 tisíc zákazníků na celém světě
Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že sklo může být použito nejen jako součást průhledových konstrukcí, ale také jako konstrukční a nosný materiál?

GLASSOLUTIONS vám dodá celoskleněné schodnice, kdy horní vrstvu tvoří speciálně k tomu určená ornamentní a satinovaná skla s protiskluzovým povrchem. Ten již nepotřebuje další úpravy a splní náročná protiskluzová kritéria, která zajistí vaši bezpečnost a zamezí uklouznutí.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.