Stavební produkty

Sektor Stavebních produktů nabízí řešení vhodná pro různorodé požadavky: akustické a tepelné izolace, obklady exteriérů, zastřešení, armatury a potrubí pro interiéry i exteriéry.


Sektor Stavebních produktů v České republice

 • Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Weber je dnes v České republice jedním z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních štukových a tepelně izolačních omítek, zateplovacích systémů, sanačních omítkových systémů, nátěrů, vyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmot, lepidel na obklady a dlažbu.
 • Společnost Saint-Gobain PAM CZ s.r.o. je obchodní zastoupení předního světového výrobce trubních systémů z tvárné litiny Saint-Gobain PAM, která vyrábí litinové výrobky již déle než sto let a byla prvním podnikem na světě, který zavedl proces výroby tvárné litiny v průmyslovém měřítku. Se svým týmem vysoce specializovaných odborně technických pracovníků má ty nejlepší předpoklady pokračovat v započatém trendu zvyšování podílu tvárné litiny pro vodovody a kanalizace na českém trhu.
 • Společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover (dříve Orsil) je výrobcem tepelných, akustických a protipožárních izolací. Isover nabízí i výrobky z expandovaného polystyrenu a stal se tak firmou nabízející na českém trhu nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejlepší kvalitě.
 • Společnost Saint-Gobain Construciton Products CZ a.s., divize Ecophon se zabývá vývojem, výrobou a prodejem akustických výrobků a systémů, které přispívají k vytvoření dobrého pracovního prostředí zvyšováním pohodlí a výkonů lidí.
 • Saint-Gobain Construction Products CZ a.s, divize Rigips nabízí nejen dlouholetou praxí prověřený stavební materiál, ale také dokonalý stavební systém. Všechny produkty prvotřídní kvality - od sádrokartonových a sádrovláknitých systémů až po jemné omítky a stěrky pro interiéry - jsou vyrobeny z ekologicky nezávadných přírodních surovin. Jsou plně recyklovatelné a ani jako odpad nezatěžují životní prostředí.

Sektor Stavebních produktů ve světě

 • Sádra: výrobky ze sádrokartonu a odlehčené konstrukční materiály, sádrové výrobky včetně omítek pro použití v budovách a průmyslových objektech, stropní systémy včetně izolačních a tepelně-izolujících řešení a další produkty pro použití v interiéru
 • Izolace: skelná vata, minerální vata a izolační pěny
 • Výrobky pro použití v exteriéru: asfaltové střešní tašky, rýhované desky, cementové obklady, přepážky, materiály pro zábradlí a terasy
 • Průmyslové omítky: omítání exteriérových zdí, dlaždice, technické omítací trysky a izolační systémy upravené pro použití při různých typech stavebních prací
 • Potrubí: kujné litinové trubky používané pro dodávku pitné vody, zavlažování, pro sanitační účely a srážkovou kanalizaci, odbočky a podobná zařízení
   
  Společnost Saint-Gobain využívá všech výhod, které jí poskytuje sektor Stavebních produktů se svými zavedenými značkami a strategickým rozmístěním. 

Klíčové údaje

 • Saint-Gobain je vlastníkem a provozovatelem 75 podzemních a povrchových sádrových dolů (kde se těží surová sádra pro výrobu sádrokartonových desek a dalších produktů)
 • Společnost dodává každoročně více než 40 000 km kujných litinových trubek do více než 100 zemí
 • Společnost Isover izoluje každý třetí dům v Evropě

 

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že má GLASSOLUTIONS v Praze svoje referenční City?

Vzniklo na základě oceňovaného projektu z roku 1997, který si předsevzal maximalizaci denního světla. Jeho název zní River City a je umístěn podél břehu Vltavy v Karlíně. První naše dodávka směřovala pro Danube House (2003), následovala budova Nile House (2005). U všech budov byla použita extračirá sklovina SGG DIAMANT®.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.