Výrobní budovy a průmysl

Pro stavbu a rekonstrukci výrobních a průmyslových objektů nabízíme celou řadu řešení zaměřených zejména na úsporu energií, akustiku, světelný komfort a kvalitní trubní systémy.

Řešení Saint-Gobain pro výrobní budovy a průmysl

1 STŘECHY

ISOVER - polystyren i čedičové desky, ale i materiály, které kombinují protipožární vlastnosti čedičové vlny a pevnostní vlastnosti pěnového polystyrenu či PIR desek. Pro správné odvodnění plochých střech je vhodné použít spádové desky a klíny.

PAM - systém pro sběr a podtlakové odvádění dešťových vod z plochých střech.  

GLASSOLUTIONS - skla s protislunečním pokovením, která mají neutrální vzhled a fungují jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti.

2 PODLAHY

ADFORS - sklovláknité mřížkové tkaniny pro podlahové potěry bez prasklin. Nízká hmotnost nezatěžuje stropy, eliminuje zvednuté rohy při vyzrávání a oproti klasické kari síti je lehčí.

ISOVER - kročejové desky z čedičových i skelných vláken, elastifikovaný polystyren a pěnové polystyreny pro tepelnou izolaci. Extrudované polystyreny pro vysoké zatížení.

WEBER - Weber nabízí řešení podlah pomocí epoxidových materiálů s vysokou mechanickou a chemickou odolností.

GLASSOLUTIONS - vrstvené bezpečnostní sklo ze dvou nebo více vrstev skla, spojených fóliemi.

3 FASÁDA

ADFORS - sklovláknité mřížkové tkaniny (perlinky) zajistí prevenci prasklin, ochranu zateplovacího systému a také prevenci prasklin při zasychání potěru.

ISOVER - kontaktní zateplení pěnovým polystyrenem či jeho šedou variantou. V případě zvýšených požadavků na požární ochranu je nutné použít minerální izolace. Provětrávané systémy, kde mezi izolací a podhledovými panely je ještě oddělující vzduchová vrstva.

WEBER - široká škála řešení fasád i certifikovaných zateplovacích systémů s mnoha variantami povrchových úprav pro každý typ budovy. Široká nabídka barev a struktur. Speciální omítky do oblastí se zvýšenou prašností se samočisticími vlastnostmi. Designové povrchy.

GLASSOLUTIONS -  protisluneční sklo, které se používá v případě potřeby velmi reflexního vzhledu budovy. Hmota skla může být zabarvena do zeleného či bronzového odstínu. 

4 PŘÍČKY

ADFORS - oděru odolné sklovláknité tapety, které mohou být přetíratelné, absorbující formaldehyd, nebo s úpravou proti plísním a baktériím.

ECOPHON - pro snížení hlučnosti lze do výrobních hal a průmyslových provozů použít akustický systém, který lze instalovat jak na strop, tak na stěny.

ISOVER - deskové izolace z čedičových vláken nebo rolované výrobky Isover ze skelných vláken.

RIGIPS - požárně odolné sádrokartonové stěny s limitní výškou vertikálních sádrokartonových konstrukcí 15,46 m.

GLASSOLUTIONS - systém zvukově izolačních skleněných příček. Akustické sklo umožňuje útlum hluku až o 48 dB.

5 PODHLEDY

ECOPHON - řešení pro podhledy obsahující různé designy celoplošných akustických zavěšených stropních systémů ze skelného vlákna o vysoké hustotě rozsáhlé výrobní řady Ecophon HygieneTM.

ISOVER - při použití minerálních desek Isover do podhledů se výrazně zvyšují jejich celkové akustické účinky. Minimální doporučenou tloušťkou izolace jsou 4 cm.

RIGIPS - protipožární, akustické a designové podhledy, podhledy opláštěné impregnovanými deskami a kazetové sádrokartonové podhledy. Akustické sádrokartonové desky Gyptone s unikátní technologii ACTIV’AIR navíc pohlcují emise formaldehydu a přispívají k čistému vnitřnímu prostředí budov.

6 VNITŘNÍ PROSKLENÍ

GLASSOLUTIONS - bezpečnostní kalená skla s jednou, či několika gelovými mezivrstvami. Tento produkt uspokojí vysoké nároky na požární ochranu. Má vysokou mechanickou pevnost a UV odolnost. CONTRAFLAM je možno aplikovat do interiéru jako jednoduché sklo nebo i do exteriéru jako izolační sklo.

7 OKNA

GLASSOLUTIONS - okenní skla, která poskytují maximum úspory tepla. Vnější a vnitřní skla s pokovením Planitherm® ONE, hodnota Ug= 0,4 W/m2K.

8 DVEŘE

GLASSOLUTIONS - široká nabídka ornamentních skel pro výrobu celoskleněných dveří Securit®, určených jako výplně stavebních otvorů ať už stávajících nebo nových.

9 INSTALACE ODPADNÍ, VODNÍ A VENTILACE

ISOVER - kompletní systémy pro izolace kruhových či čtyřhranných potrubí, průmyslové zásobníky, komíny a další speciální aplikace.

PAM - potrubí z tvárné litiny pro tlakové rozvody pitné, užitkové a recyklované vody nebo pro gravitační či tlakové odvádění odpadních vod a jinak znečištěných vod, vod s obsahem abrazivních částic, solanky, dále také pro chladící okruhy a přívody pro hydroelektrárny. Pro požární rozvody vody nabízíme litinové potrubí s FM atestem pro ochranu potrubí proti zamrzání.

10 ODVÁDĚNÍ DEŠŤOVÉ VODY

PAM - hrdlový litinový systém ve standardním i historickém provedení. Dešťové vody lze odvádět v tlakovém i gravitačním režimu proudění s využitím hrdlového i bezhrdlového litinového potrubí uvnitř i vně budovy.

11 ZÁKLADY A SKLEPY

ISOVER - pěnový polystyren lisovaný do forem, Isover EPS Perimetr a Isover EPS SOKL 3000, je možné použít i tam, kde je vlhko a nemůžeme použít standardní izolace. V případě izolace stěn ve velkých hloubkách je nutné použít extrudované polystyreny, které jsou výrazně pevnější a zároveň odolné vůči vodě.

WEBER - řada výrobků vhodných pro hydroizolaci sklepních prostor a bitumenovou stěrku jako vnější ochrana konstrukce pod úrovní terénu.

12 JINÉ

PAM - litinové poklopy a mříže pro kanalizační šachty a dešťové vpusti s možností vybavení zámkem proti neoprávněné manipulaci nebo vlastním logem. Systém pravoúhlých trapézových poklopů v mnoha rozměrových variantách. Systém pro bezvýkopovou pokládku vodovodního i kanalizačního potrubí. Systém podzemních zásobníků požární vody (1 trubka DN 2000 = 25 m3 vody).

WEBER - řešení pro čističky odpadních vod, zahradní program pro kladení kostek z přírodního a umělého kamene.

GLASSOLUTIONS - obklady stěn v blízkosti tepelných zdrojů z materiálu, na který je nanesena keramická barva dle odstínu RAL. Integrované, téměř neviditelné vyhřívání skel.  

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, co symbolizuje most v logu Saint-Gobain?

Jde o starý románský most přes řeku Mosel v městečku Pont-a-Mousson, kde byla v roce 1856 založena společnost PAM (Pont-á-Mousson), se kterou se Saint-Gobain spojil v roce 1970. Toto spojení vedlo ke vzniku současného loga (tedy spojení názvu Saint-Gobain a mostu nad ním), ale hlavně znamenalo pro Saint-Gobain velkou reorganizaci a zaměření na oblasti, které známe dnes – stavebnictví, průmysl a distribuce.

Saint-Gobain Novinky Novinky ze světa řešení od Saint-Gobain

Bojujte se suchem s Weber
19/06/2017 Řešení

Bojujte se suchem s Weber

Pro dotační titul Dešťovka všem vlastníkům či stavebníkům rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě představujeme tyto dva systémy. I Weber chce bojovat se suchem.

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu
10/05/2017 Řešení

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu

ISOVER CZ reaguje na trendy vývoje v oblasti izolování šikmých střech a na požadavky z trhu a nově zařazuje do prodejního sortimentu desky PIR  včetně příslušenství. 

Nová verze MCH Designer 5.0 je na světě
09/05/2017 Řešení

Nová verze MCH Designer 5.0 je na světě

Program Isover Multi-Comfort House Designer 5.0 je lehce ovladatelný nástroj k předběžnému navrhování pasivních staveb. Program vychází z nástroje PHVP (Passivhaus Vorprojektierung) a PHPP (Passivhaus Projektierungs Paket) z Passivhaus institutu v Darmstadtu (Německo).

Víte, kdy vznikla první silnice?
24/04/2017 Řešení

Víte, kdy vznikla první silnice?

a jaká je nyní délka silniční sítě? Více se dozvíte v taháku od ADFORS - specialisty na geomříže.

Iveco Czech Republic, a.s., Vysoké Mýto
18/04/2017 Řešení

Iveco Czech Republic, a.s., Vysoké Mýto

Při rekonstrukci stávajícího objektu byla nově dispozičně navržena zasedací místnost, která měla být hlavně praktická a reprezentativní. Přes celou místnost je situován perforovaný podhled z desek Rigiton, který je zakončen lehkou snižující se vlnou. V podhledu jsou zaříznuty dva velké kruhové talíře tvořící nepřímé osvětlení prostoru. Zde montážní firma odvedla skvělou práci, protože jejich zakomponování do perforování průběžného podhledu je...

BD Hloubalova, Brno
29/03/2017 Řešení

BD Hloubalova, Brno

referenční stavba divize Weber

MŠ Kostelní, Praha 7
19/03/2017 Řešení

MŠ Kostelní, Praha 7

Nový pavilon mateřské školy byl pojat ve zcela netradičním duchu. Zpracovatel vnitřních konstrukcí byl postaven před nelehkou výzvu zopakovat v interiéru vlnitou střechu. Za tímto účelem bylo na konstrukce podhledů využito ohebných desek Riflex. Dále bylo třeba přizpůsobit sádrokartonové konstrukce kruhovým oknům a válcovému tvaru vnitřních stěn, provést nepravidelná ostění sledující zvlněná okna ve fasádě, a to vše v prvotřídní kvalitě....

Jak prodloužit životnost vozovek
16/03/2017 Řešení

Jak prodloužit životnost vozovek

V únoru odstartoval ADFORS další tradiční školení v rámci GlasGrid Academy s názvem „Jak prodloužit životnost vozovek“. V tomto zimním kole proškolí ADFORS v několika termínech více než čtyři desítky účastníků z řad projektantů i zhotovitelů staveb. Mezi témata je zaražena problematika poškození krytových vrstev vozovek, zásady oprav trhlin, návrhy výztužných prvků, předpisy dané normami a reálné instalace a projekty

Saint-Gobain YEARBOOK 2016
21/02/2017 Řešení

Saint-Gobain YEARBOOK 2016

Objevte nejvýraznější momenty loňského roku v ročence 2016.

Akustické řešení s Ecophonem inspirací v zahraničí!
17/02/2017 Řešení

Akustické řešení s Ecophonem inspirací v zahraničí!

Akustické řešení plzeňského Techmania Science Centre je prezentováno na výstavě v Madridu, která probíhá na fakultě architektury ve dnech 19. ledna – 19. dubna 2017.

Další WeberRádce je venku
13/02/2017 Řešení

Další WeberRádce je venku

Weber v rámci osvěty stavebního řemesla opět vydává na vlastní náklady unikátní publikaci pro stavebníky - RÁDCE 2017. Letos přichází na trh již patnáctý ročník.

Dřevostavba Goopan ve vesnické zástavbě
11/02/2017 Řešení

Dřevostavba Goopan ve vesnické zástavbě

Vzorový montovaný dům od společnosti Goopan vyrostl ve vesnické zástavbě nedaleko Písku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.