Výrobní budovy a průmysl

Pro stavbu a rekonstrukci výrobních a průmyslových objektů nabízíme celou řadu řešení zaměřených zejména na úsporu energií, akustiku, světelný komfort a kvalitní trubní systémy.

Řešení Saint-Gobain pro výrobní budovy a průmysl

1 STŘECHY

ISOVER - polystyren i čedičové desky, ale i materiály, které kombinují protipožární vlastnosti čedičové vlny a pevnostní vlastnosti pěnového polystyrenu či PIR desek. Pro správné odvodnění plochých střech je vhodné použít spádové desky a klíny.

PAM - systém pro sběr a podtlakové odvádění dešťových vod z plochých střech.  

GLASSOLUTIONS - skla s protislunečním pokovením, která mají neutrální vzhled a fungují jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti.

2 PODLAHY

ADFORS - sklovláknité mřížkové tkaniny pro podlahové potěry bez prasklin. Nízká hmotnost nezatěžuje stropy, eliminuje zvednuté rohy při vyzrávání a oproti klasické kari síti je lehčí.

ISOVER - kročejové desky z čedičových i skelných vláken, elastifikovaný polystyren a pěnové polystyreny pro tepelnou izolaci. Extrudované polystyreny pro vysoké zatížení.

WEBER - Weber nabízí řešení podlah pomocí epoxidových materiálů s vysokou mechanickou a chemickou odolností.

GLASSOLUTIONS - vrstvené bezpečnostní sklo ze dvou nebo více vrstev skla, spojených fóliemi.

3 FASÁDA

ADFORS - sklovláknité mřížkové tkaniny (perlinky) zajistí prevenci prasklin, ochranu zateplovacího systému a také prevenci prasklin při zasychání potěru.

ISOVER - kontaktní zateplení pěnovým polystyrenem či jeho šedou variantou. V případě zvýšených požadavků na požární ochranu je nutné použít minerální izolace. Provětrávané systémy, kde mezi izolací a podhledovými panely je ještě oddělující vzduchová vrstva.

WEBER - široká škála řešení fasád i certifikovaných zateplovacích systémů s mnoha variantami povrchových úprav pro každý typ budovy. Široká nabídka barev a struktur. Speciální omítky do oblastí se zvýšenou prašností se samočisticími vlastnostmi. Designové povrchy.

GLASSOLUTIONS -  protisluneční sklo, které se používá v případě potřeby velmi reflexního vzhledu budovy. Hmota skla může být zabarvena do zeleného či bronzového odstínu. 

4 PŘÍČKY

ADFORS - oděru odolné sklovláknité tapety, které mohou být přetíratelné, absorbující formaldehyd, nebo s úpravou proti plísním a baktériím.

ECOPHON - pro snížení hlučnosti lze do výrobních hal a průmyslových provozů použít akustický systém, který lze instalovat jak na strop, tak na stěny.

ISOVER - deskové izolace z čedičových vláken nebo rolované výrobky Isover ze skelných vláken.

RIGIPS - požárně odolné sádrokartonové stěny s limitní výškou vertikálních sádrokartonových konstrukcí 15,46 m.

GLASSOLUTIONS - systém zvukově izolačních skleněných příček. Akustické sklo umožňuje útlum hluku až o 48 dB.

5 PODHLEDY

ECOPHON - řešení pro podhledy obsahující různé designy celoplošných akustických zavěšených stropních systémů ze skelného vlákna o vysoké hustotě rozsáhlé výrobní řady Ecophon HygieneTM.

ISOVER - při použití minerálních desek Isover do podhledů se výrazně zvyšují jejich celkové akustické účinky. Minimální doporučenou tloušťkou izolace jsou 4 cm.

RIGIPS - protipožární, akustické a designové podhledy, podhledy opláštěné impregnovanými deskami a kazetové sádrokartonové podhledy. Akustické sádrokartonové desky Gyptone s unikátní technologii ACTIV’AIR navíc pohlcují emise formaldehydu a přispívají k čistému vnitřnímu prostředí budov.

6 VNITŘNÍ PROSKLENÍ

GLASSOLUTIONS - bezpečnostní kalená skla s jednou, či několika gelovými mezivrstvami. Tento produkt uspokojí vysoké nároky na požární ochranu. Má vysokou mechanickou pevnost a UV odolnost. CONTRAFLAM je možno aplikovat do interiéru jako jednoduché sklo nebo i do exteriéru jako izolační sklo.

7 OKNA

GLASSOLUTIONS - okenní skla, která poskytují maximum úspory tepla. Vnější a vnitřní skla s pokovením Planitherm® ONE, hodnota Ug= 0,4 W/m2K.

8 DVEŘE

GLASSOLUTIONS - široká nabídka ornamentních skel pro výrobu celoskleněných dveří Securit®, určených jako výplně stavebních otvorů ať už stávajících nebo nových.

9 INSTALACE ODPADNÍ, VODNÍ A VENTILACE

ISOVER - kompletní systémy pro izolace kruhových či čtyřhranných potrubí, průmyslové zásobníky, komíny a další speciální aplikace.

PAM - potrubí z tvárné litiny pro tlakové rozvody pitné, užitkové a recyklované vody nebo pro gravitační či tlakové odvádění odpadních vod a jinak znečištěných vod, vod s obsahem abrazivních částic, solanky, dále také pro chladící okruhy a přívody pro hydroelektrárny. Pro požární rozvody vody nabízíme litinové potrubí s FM atestem pro ochranu potrubí proti zamrzání.

10 ODVÁDĚNÍ DEŠŤOVÉ VODY

PAM - hrdlový litinový systém ve standardním i historickém provedení. Dešťové vody lze odvádět v tlakovém i gravitačním režimu proudění s využitím hrdlového i bezhrdlového litinového potrubí uvnitř i vně budovy.

11 ZÁKLADY A SKLEPY

ISOVER - pěnový polystyren lisovaný do forem, Isover EPS Perimetr a Isover EPS SOKL 3000, je možné použít i tam, kde je vlhko a nemůžeme použít standardní izolace. V případě izolace stěn ve velkých hloubkách je nutné použít extrudované polystyreny, které jsou výrazně pevnější a zároveň odolné vůči vodě.

WEBER - řada výrobků vhodných pro hydroizolaci sklepních prostor a bitumenovou stěrku jako vnější ochrana konstrukce pod úrovní terénu.

12 JINÉ

PAM - litinové poklopy a mříže pro kanalizační šachty a dešťové vpusti s možností vybavení zámkem proti neoprávněné manipulaci nebo vlastním logem. Systém pravoúhlých trapézových poklopů v mnoha rozměrových variantách. Systém pro bezvýkopovou pokládku vodovodního i kanalizačního potrubí. Systém podzemních zásobníků požární vody (1 trubka DN 2000 = 25 m3 vody).

WEBER - řešení pro čističky odpadních vod, zahradní program pro kladení kostek z přírodního a umělého kamene.

GLASSOLUTIONS - obklady stěn v blízkosti tepelných zdrojů z materiálu, na který je nanesena keramická barva dle odstínu RAL. Integrované, téměř neviditelné vyhřívání skel.  

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že Saint-Gobain vyráběl zrcadla pro zámek ve Versailles?

V roce 1665 Ludvík XIV., král Slunce, a jeho ministr financí, pan Colbert, udělují patent na výrobu zrcadel a tím zahajují historii Saint-Gobain. Každoročně navštíví zámek ve Versailles 4 miliony návštěvníků, aby mohly obdivovat 357 zrcadel v Zrcadlovém sále, které Saint-Gobain vyrobil jako jednu ze svých prvních zakázek.

Saint-Gobain Novinky Novinky ze světa řešení od Saint-Gobain

Weber je jedničkou u profesionálů v oblasti fasádních systémů
22/10/2017 Řešení

Weber je jedničkou u profesionálů v oblasti fasádních systémů

Z výsledků výzkumného projektu Kvalitní stavební materiály, které zaštítila renomovaná výzkumná agentura Nielsen Admosphere vyplývá, že fasádní systémy značky Weber jsou u řemeslníků synonymem vynikající technologie a kvality.

Zaostřeno na vizuální akustiku
09/10/2017 Řešení

Zaostřeno na vizuální akustiku

Naše oči a uši jsou bránami naší mysli a jejich vnímání ovlivňuje náš blahobyt a produktivitu. Vizuální akustický návrh je důležitý při řešení vnitřního prostředí.

Naše nové sídlo jako důkaz
04/10/2017 Řešení

Naše nové sídlo jako důkaz

Část Skupiny Saint-Gobain v ČR a celé její vedení se přestěhovalo do nových kancelářských prostor v Libeňských Docích.

Hluk v nemocnicích škodí všem
15/08/2017 Řešení

Hluk v nemocnicích škodí všem

Ještě před 40 lety nebyl hluk v nemocnicích problém. Dnes je ale situace jiná – více pacientů, více techniky, a tím pádem i více decibelů. Světová zdravotnická organizace doporučuje 35 dB, realitou je však mnohdy i 70 dB. Co s tím můžeme dělat?

Vegetační střechy ISOVER
07/08/2017 Řešení

Vegetační střechy ISOVER

ISOVER CZ pořádal v červenci v Líbeznicích u Prahy školení vegetačních střech. Byly zde představeny systémy vegetačních střech, které jako hlavní součást využívají minerální vlnu.

RIVER GARDEN OFFICE II / III
31/07/2017 Řešení

RIVER GARDEN OFFICE II / III

Glassolutions - barevné obklady s potiskem SERALIT, tepelně tvrzené

Obchodní centrum Panorama,  Velké Meziříčí
25/07/2017 Řešení

Obchodní centrum Panorama, Velké Meziříčí

Při stavbě restaurace v novostavbě čtyřpatrového obchodního a zábavního centra se sádrokartonáři potkali s řadou obtížných prvků.

QUBIX Praha
25/07/2017 Řešení

QUBIX Praha

Při rekonstrukci kancelářské budovy QUBIX v Praze 4 byly pro zateplení fasády použity čedičové desky Isover NF 333.

Buďte Weber a odlište vzhled své fasády
25/07/2017 Řešení

Buďte Weber a odlište vzhled své fasády

Módní vzory designových omítek Vzhled dřeva, zdiva, pískovce, granitu, kamenných kvádrů, betonu, brizolitu, třpytivá či metalická fasáda.Na rozdíl od skutečných materiálů je toto řešení výrazně levnější, rychlejší s nižší hmotností, což ocení zejména budoucí investoři zateplovacích systémů.

Rigips vydal nové brožury
19/07/2017 Řešení

Rigips vydal nové brožury

Publikace Modré akustické systémy a Interiérové sádrové omítky a stěrky jsou aktualizované.

Bojujte se suchem s Weber
19/06/2017 Řešení

Bojujte se suchem s Weber

Pro dotační titul Dešťovka všem vlastníkům či stavebníkům rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě představujeme tyto dva systémy. I Weber chce bojovat se suchem.

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu
10/05/2017 Řešení

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu

ISOVER CZ reaguje na trendy vývoje v oblasti izolování šikmých střech a na požadavky z trhu a nově zařazuje do prodejního sortimentu desky PIR  včetně příslušenství. 

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.