Kanceláře a obchody

Pro výstavbu, renovace a zařízení nebytových prostor, jako jsou kanceláře nebo obchody, nabízíme celou řadu řešení zaměřených zejména na úsporu energií, možnosti certifikace LEED a BREAM, akustickou a světelnou pohodu, designové a estetické provedení exteriéru i interiéru.

Řešení Saint-Gobain pro kanceláře a obchody

1 STŘECHA

ISOVER - systémové řešení zahrnující např. zateplení nad krokvemi, fólie a doplňky pro parotěsnou ochranu nebo systém pro zateplení pochozí půdy. Pro ploché střechy polystyren a čedičové desky. Speciálním řešením jsou zelené střechy.

PAM - systém pro sběr a podtlakové odvádění dešťových vod z plochých střech od střešní vpusti až po napojení na dešťovou kanalizaci.  

GLASSOLUTIONS - sklo s protislunečním pokovením, které má neutrální vzhled a funguje jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti.

2 PODLAHY

ISOVER - kročejové desky z čedičových i skelných vláken a elastifikovaný polystyren pro zlepšení akustiky podlah. Pěnové polystyreny pro tepelnou izolaci podlah a extrudované polystyreny pro velké zatížení.

WEBER - podlahová řešení od standardních materiálů až po materiály a technologie pro náročné práce: samonivelační hmoty, betonové potěry, opravy a vysprávky, vyrovnávací hmoty, cementové a anhydritové potěrové hmoty, zahradní hmoty, certifikované systémy pro balkony a terasy, lepicí a spárovací tmely, akustická řešení pro podlahy.

RIGIPS - podlahy ze sádrokartonových nebo sádrovláknitých desek s výbornými tepelnými a akustickými vlastnostmi při minimální konstrukční výšce podlahy.

GLASSOLUTIONS - vrstvené bezpečnostní sklo ze dvou nebo více vrstev skla, spojených fóliemi. V případě rozbití skla udrží fólie kousky skla pohromadě.

3 FASÁDA

ISOVER - kontaktní zateplení pěnovým polystyrenem. Minerální izolace pro zvýšenou požární bezpečnost. Provětrávané systémy, kde mezi izolací a podhledovými panely je vzduchová vrstva.

WEBER - v oblasti zateplování nabízí širokou škálu certifikovaných zateplovacích systémů s mnoha variantami povrchových úprav pro každý typ budovy. Široká, pestrá a moderní nabídka barev a struktur.

GLASSOLUTIONS - sklo s protislunečním pokovením, které má neutrální vzhled a funguje jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti.

4 PŘÍČKY

ADFORS - řešení pro příčky nabízí designové, oděru odolné sklovláknité tapety, které mohou být přetíratelné, absorbující formaldehyd, nebo s úpravou proti plísním a baktériím.

ECOPHON - designové stěnové panely, které řeší akustické problémy v interiéru.

ISOVER - deskové izolace z čedičových vláken nebo rolované výrobky ze skelných vláken určené do systémů suché výstavby příček.

RIGIPS - sádrokartonové desky, které mají různé vlastnosti - akustika, pevnost, požární odolnost, tepelněizolační vlastnosti, odolnost proti vlhkosti. Unikátní je řešení ACTIV´AIR, které odbourává formaldehyd. Pro úpravu povrchů jsou řešením jemné jednovrstvé sádrové omítky a stěrky.

WEBER - speciální vnitřní nátěry a omítky: vnitřní bílé stěrky, materiály pro opravy trhlin, vnitřní nátěry a vnitřní dekorativní omítky.

GLASSOLUTIONS - moderní a originální systém zvukově izolačních skleněných příček. Systém kombinuje eleganci skla, zvukovou izolaci a bezpečnost. Tyto příčky umožňují útlum hluku až o 48 dB.

5 PODHLEDY

ECOPHON - celoplošné zavěšené systémy ze skelného vlákna. Akustické volně zavěšené panely nejrůznějších tvarů, barev a velikostí, poskytující volnost designu i možnost vytvoření pozoruhodných nových tvarů dle fantazie. Svítidla plně integrovaná do zavěšeného stropního podhledu.

ISOVER - minerální desky Isover do podhledů výrazně zvyšují jejich celkové akustické účinky.

RIGIPS - zavěšené podhledy slouží zejména ke snížení světlé výšky místnosti, zvýšení požární odolnosti nosné stropní konstrukce, zlepšují akustiku a tepelněizolační vlastnosti stropu.

6 VNITŘNÍ PROSKLENÍ

GLASSOLUTIONS - skla bezpečnostní tvrzená („kalená“) a také skla vrstvená ze skel tvrzených („kalených“) určená na bariéry a schodiště. Bezpečnostní sklo s barevnými fóliemi. Vše pro použití v interiéru pro příčky, zábradlí či dveře.

7 OKNA

GLASSOLUTIONS - izolační dvojskla a trojskla pro všechny typy staveb včetně nízkoenergetických a pasivních budov. Izolační trojsklo s integrovanou meziskelní žaluzií pro dynamickou regulaci prostupu světla a tepla přes sklo.

8 DVEŘE

GLASSOLUTIONS - bezpečnostní tvrzená („kalená“) dekorativní skla vhodná na dveřní výplně, celoskleněné dveře včetně dveřního kování. Tepelně tvrzené („kalené“) bezpečnostní sklo s velkou odolností vůči mechanickému a tepelnému namáhání.

9 INSTALACE ODPADNÍ, VODNÍ A VENTILACE

PAM - potrubí z tvárné litiny pro rozvody pitné, užitkové a požární vody nebo pro gravitační či tlakové odvádění splaškových vod. Litinový bezhrdlový systém je ideálním řešením pro odvod odpadních vod uvnitř budov (podhledy, stoupačky).

ISOVER  - kompletní systémy pro izolace kruhových či čtyřhranných potrubí, průmyslové zásobníky, komíny a další speciální aplikace. Novinkou jsou pak protipožární systémy z minerálních vln.

10 ODVÁDĚNÍ DEŠŤOVÉ VODY

PAM - hrdlový litinový systém ve standardním i historickém provedení.

11 ZÁKLADY A SKLEPY

ISOVER - pěnový polystyren lisovaný do forem je možné použít i tam, kde je vlhko a nemůžeme použít standardní izolace. Extrudovaný polystyren pro případ izolace stěn ve velkých hloubkách.

WEBER - hydroizolace, sanace betonu, sanační systémy.

12 JINÉ

PAM - litinové poklopy pro kanalizační a vodoměrné šachty nebo další inženýrské sítě s možností uzamčení proti nežádoucí manipulaci; kanálkové mříže, klasické i obrubníkové vpusti, voděodolná a atypická řešení přístupu inženýrských sítí.

WEBER - řešení pro čističky odpadních vod, zahradní program pro kladení kostek z přírodního a umělého kamene.

GLASSOLUTIONS - vrstvené sklo s fólií z tekutých krystalů, které umožňuje okamžitý přechod z průsvitného stavu na průhledný. Unikátní řešení pro řízení soukromí sousedících prostorů.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, co symbolizuje most v logu Saint-Gobain?

Jde o starý románský most přes řeku Mosel v městečku Pont-a-Mousson, kde byla v roce 1856 založena společnost PAM (Pont-á-Mousson), se kterou se Saint-Gobain spojil v roce 1970. Toto spojení vedlo ke vzniku současného loga (tedy spojení názvu Saint-Gobain a mostu nad ním), ale hlavně znamenalo pro Saint-Gobain velkou reorganizaci a zaměření na oblasti, které známe dnes – stavebnictví, průmysl a distribuce.

Saint-Gobain Novinky Novinky ze světa řešení od Saint-Gobain

Bojujte se suchem s Weber
19/06/2017 Řešení

Bojujte se suchem s Weber

Pro dotační titul Dešťovka všem vlastníkům či stavebníkům rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě představujeme tyto dva systémy. I Weber chce bojovat se suchem.

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu
10/05/2017 Řešení

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu

ISOVER CZ reaguje na trendy vývoje v oblasti izolování šikmých střech a na požadavky z trhu a nově zařazuje do prodejního sortimentu desky PIR  včetně příslušenství. 

Nová verze MCH Designer 5.0 je na světě
09/05/2017 Řešení

Nová verze MCH Designer 5.0 je na světě

Program Isover Multi-Comfort House Designer 5.0 je lehce ovladatelný nástroj k předběžnému navrhování pasivních staveb. Program vychází z nástroje PHVP (Passivhaus Vorprojektierung) a PHPP (Passivhaus Projektierungs Paket) z Passivhaus institutu v Darmstadtu (Německo).

Víte, kdy vznikla první silnice?
24/04/2017 Řešení

Víte, kdy vznikla první silnice?

a jaká je nyní délka silniční sítě? Více se dozvíte v taháku od ADFORS - specialisty na geomříže.

Iveco Czech Republic, a.s., Vysoké Mýto
18/04/2017 Řešení

Iveco Czech Republic, a.s., Vysoké Mýto

Při rekonstrukci stávajícího objektu byla nově dispozičně navržena zasedací místnost, která měla být hlavně praktická a reprezentativní. Přes celou místnost je situován perforovaný podhled z desek Rigiton, který je zakončen lehkou snižující se vlnou. V podhledu jsou zaříznuty dva velké kruhové talíře tvořící nepřímé osvětlení prostoru. Zde montážní firma odvedla skvělou práci, protože jejich zakomponování do perforování průběžného podhledu je...

BD Hloubalova, Brno
29/03/2017 Řešení

BD Hloubalova, Brno

referenční stavba divize Weber

MŠ Kostelní, Praha 7
19/03/2017 Řešení

MŠ Kostelní, Praha 7

Nový pavilon mateřské školy byl pojat ve zcela netradičním duchu. Zpracovatel vnitřních konstrukcí byl postaven před nelehkou výzvu zopakovat v interiéru vlnitou střechu. Za tímto účelem bylo na konstrukce podhledů využito ohebných desek Riflex. Dále bylo třeba přizpůsobit sádrokartonové konstrukce kruhovým oknům a válcovému tvaru vnitřních stěn, provést nepravidelná ostění sledující zvlněná okna ve fasádě, a to vše v prvotřídní kvalitě....

Jak prodloužit životnost vozovek
16/03/2017 Řešení

Jak prodloužit životnost vozovek

V únoru odstartoval ADFORS další tradiční školení v rámci GlasGrid Academy s názvem „Jak prodloužit životnost vozovek“. V tomto zimním kole proškolí ADFORS v několika termínech více než čtyři desítky účastníků z řad projektantů i zhotovitelů staveb. Mezi témata je zaražena problematika poškození krytových vrstev vozovek, zásady oprav trhlin, návrhy výztužných prvků, předpisy dané normami a reálné instalace a projekty

Saint-Gobain YEARBOOK 2016
21/02/2017 Řešení

Saint-Gobain YEARBOOK 2016

Objevte nejvýraznější momenty loňského roku v ročence 2016.

Akustické řešení s Ecophonem inspirací v zahraničí!
17/02/2017 Řešení

Akustické řešení s Ecophonem inspirací v zahraničí!

Akustické řešení plzeňského Techmania Science Centre je prezentováno na výstavě v Madridu, která probíhá na fakultě architektury ve dnech 19. ledna – 19. dubna 2017.

Další WeberRádce je venku
13/02/2017 Řešení

Další WeberRádce je venku

Weber v rámci osvěty stavebního řemesla opět vydává na vlastní náklady unikátní publikaci pro stavebníky - RÁDCE 2017. Letos přichází na trh již patnáctý ročník.

Dřevostavba Goopan ve vesnické zástavbě
11/02/2017 Řešení

Dřevostavba Goopan ve vesnické zástavbě

Vzorový montovaný dům od společnosti Goopan vyrostl ve vesnické zástavbě nedaleko Písku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.