Zdravé bydlení a kvalita vzduchu

Vydržíme 30 dní bez jídla, 3 dny bez vody, ale jen 3 minuty bez dýchání. Čerstvý vzduch nepotřebujeme jen pro své pohodlí, ale hlavně pro své zdraví. Otázkou je, co dýcháme, když 90 % svého času trávíme v uzavřených prostorách... číst dále

 


Naše řešení pro zdravé vnitřní prostředí


Součástí strategie udržitelného bydlení je také poskytovat taková řešení, která dokáží čistit vzduch nebo odbourávají plísně nebo nežádoucí látky z vnitřního prostředí staveb. Jedná se o velmi inovativní řešení, která jsou výsledkem práce našich výzkumných týmů po celém světě.

Divize Rigips vyrábí a dodává sádrokartonové desky s technologií Activ’Air. Jedná se o inovativní a trvalé řešení pro zkvalitnění ovzduší u vás doma nebo v kanceláři. Tato technologie neutralizuje formaldehyd. Výsledkem je čistý vzduch v interiéru. V pozadí technologie Activ’Air se skrývá specifická složka, která nemá žádný negativní vliv na životní prostředí. Účinná látka v deskách Activ’Air odbourává škodlivý formaldehyd tak, že jej přemění na neškodné inertní látky. Jde o konečný a nezvratný proces. Activ’Air trvale odstraňuje až 70 % formaldehydu v ovzduší. Activ’Air neztrácí účinnost ani po úpravě povrchu malováním nebo tapetováním běžnými prodyšnými materiály. Nezávislé laboratoře potvrzují, že technologie Activ’Air zpětně nevylučuje do ovzduší formaldehyd. Složka Activ’Air je účinná po dobu minimálně 50 let.

 

Podobné řešení, které odbourává formaldehyd z vnitřního prostředí, nabízí Adfors v podobě natíratelných tapet NOVELIO® CleanAir. Ty absorbují a permanentně pohltí 70 % formaldehydů ze vzduchu, a to i přes několik nátěrů akrylové barvy. Jejich účinek se projevuje okamžitě a je trvalý. Představují tak ideální řešení pro veřejné prostory, jako jsou například školy, zdravotnická zařízení a obytné budovy.

 

Všechna akustická řešení Ecophon zejména pro školy, nemocnice, kanceláře a průmyslové  budovy  přispívají k vytvoření dobrého pracovního prostředí zvyšováním pohodlí a výkonů lidí. Barva na bázi vody má tak nízké emise těkavých organických látek, že dosáhla nejvyššího stupně klasifikace, A+ (velmi nízké emise), ve Francii. Mnoho času a úsilí je věnováno oblasti hygieny, kde je snaha  vytvářet takovou strukturu materiálů, která má přirozenou obranu proti bakteriím – bez použití antibakteriálních chemikálií. 

 

Isover nabízí unikátní řešení pro zelené střechy. Základem systému vegetačních střech jsou panely ze speciálních minerálních vláken, určené pro přímé pěstování rostlin, místo zeminy. Největší výhodou tohoto způsobu ozelenění je výrazně menší přitížení nosných konstrukcí, lepší hospodaření s vodou ve střeše, tepelněizolační funkce a celkové zjednodušení a zlevnění skladeb vegetačních střech. 

 

Weber dodává výrobky pro odstranění plísní z vnitřního prostředí. Vzhledem k tomu, že plísně se šíří i vzduchem, je bezpodmínečně nutné je odstraňovat vždy mokrou cestou! Pokud se problém neřeší, plíseň se rozrůstá a má negativní zdravotní dopady. Řešením jsou plně omyvatelné disperzní nátěry, vnitřní minerální nátěry na bázi vodního skla nebo odstraňovač řas, mechů a lišejníků, který ošetřuje napadené omítky.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že má GLASSOLUTIONS v Praze svoje referenční City?

Vzniklo na základě oceňovaného projektu z roku 1997, který si předsevzal maximalizaci denního světla. Jeho název zní River City a je umístěn podél břehu Vltavy v Karlíně. První naše dodávka směřovala pro Danube House (2003), následovala budova Nile House (2005). U všech budov byla použita extračirá sklovina SGG DIAMANT®.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.