Parta dobrovolníků se vydala do Jeseníku

Novinky přidáno 21. května, 2018


Dobrovolníci z řad zaměstnanců skupiny Saint-Gobain se již pošesté vydali přes víkend vykonat bohulibou činnost. Navazují tak na akci "350 minut v přírodě", která se konala v rámci oslav 350 let od vzniku Saint-Gobain v roce 2015. Tentokrát se pustili do vyčištění náplavky řeky Bělé v Jeseníku, kde má vzniknout nový relaxační prostor v blízkosti Smetanových sadů.

Zaměstnanci se sešli již v pátek v podvečer a hned v sobotu ráno plní sil došli na místo do Smetanových sadů. Po krátkém představení projektu si nafasovali nářadí a pustili se do práce. Ačkoli by se mohlo zdát, že čištění náplavky je snadná a lehká práce, pravdou je, že se všichni opravdu zapotili. Bylo totiž potřeba zbavit se malých náletových křovin a stromů, odstranit zhruba 30 cm těžké, vodou nacucané hlíny a samožřejmě také odpadků a nepořádku. Terén byl přístupný velmi obtížně, veškerý odstraněný materiál se musel pomocí kýblů transportovat na chodník nad nápalvkou přes zábradlí a tam se dával do kolečka. Kolečka pak vozili Smetanovými sady asi sto metrů do přistavených velkoobjemových kontejnerů. Celý kontejner naplnili. 

 

V polední pauze si dobrovolníci tradičně k obědu opekli buřty na ohni. Večer pak následoval kulturní program v městě Jeseník a poděkování od paní místostarostky, neděli pak děvčata a chlapci strávili aktivním odpočinkem v Prieznitzových lázních a výletem po krásném okolí. 

 

Další dobrovolnický víkend se bude konat 22. 9. 2018, komu a kde se pomůže je ještě ve hvězdách. 

 

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že existuje sklo, které se nedá poškrábat, odolává skvrnám a snadno se čistí?

Nejen sklo s tímto odolným povrchem, který propustí světlo, ale současně zachovává intimitu prostoru pod ním, si můžete prohlédnout v showroomech závodů GLASSOLUTIONS. Váš výběr tak bude snazší díky možnosti si každý typ produktu vyzkoušet a osahat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.