Ohlédnutí za Smetanovou Litomyšlí

Novinky přidáno 14. července, 2017

Skupina Saint-Gobain byla hrdým partnerem letošního ročníku druhého nejstaršího hudebního festivalu v České republice, který zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Ve středu 5. července 2017 se v zámecké zahradě uskutečnil Den pod taktovkou Saint-Gobain.

Pro děti byla připravena loutková pohádka s písničkami, pro ty větší pak lekce skupinového bubnování, Bratři v tricku předvedli zábavné cirkusové vystoupení s žonglováním, provazochodectvím a párovou akrobacií. Hudební produkce předvedli pardubický skladatel šansonů Petr Ulrich a večer pak Milan Peroutka se skupinou Perutě. Po celé odpoledne mohly děti soutěžit se Saint-Gobain o drobné ceny. Večer zakončilo promítání Koncertu s překvapením z festivalového archivu. Následující den se pak na stejném místě konalo odpoledne se Saint-Gobain Adfors a koncert dvou legend folkloru a folku, skupiny Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou a s kapelou Vandrovali hudci Vlasty Redla. Celý festival zakončil závěrečný koncert nejslavnějších sborových scén z oper Nabucco, Aida, Othello, Macbeth, Sedlák kavalír, Síla osudu, Madam Butterfly, Faust a dalších. 

 

 

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že žáci Speciální základní školy ve Vysokém Mýtě vyrábějí v dílnách krásné výrobky?

Tuto novou dílnu jim během dvou let vybavil ADFORS CZ. Ročně vynaloží ADFORS CZ na podporu neziskových organizací 300 tisíc korun.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.