Naše nové sídlo jako důkaz

Novinky přidáno 4. října, 2017Část Skupiny Saint-Gobain v ČR a celé její vedení se přestěhovalo do nových kancelářských prostor v Libeňských Docích.

Nové kancelářské prostory skupiny Saint-Gobain se nachází ve zcela nové, moderní a
unikátní kancelářské budově DOCK02, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Unikátní kaskádovitá budova ve tvaru „V“ pokrytá zelení a s terasami směřujícími k vodní ploše navazuje na úspěšně dokončené kanceláře DOCK 01 a bude usilovat o získání prestižní certifikace dlouhodobě udržitelných projektů LEED Gold.


Budova vyrostla nedaleko Libeňského mostu v ulici Smrčkova. Investorem je společnost Crestyl, projekt připravila architektonická kancelář Schindler Seko architekti, generálním dodavatelem stavby byla společnost GEMO Olomouc a Skupina Saint-Gobain v ní obsadila druhé a třetí podlaží o celkové výměře 2100m2, zázemí zde nalezne více než 100 zaměstnanců. K dispozici je 40 parkovacích míst v podzemních garážích. 

Nové kanceláře, ale i celá budova DOCK, jsou důkazem toho, že skupina Saint-Gobain je jednou z nejvíce inovativních firem světa. Na výstavbu budovy byly použity moderní
stavební materiály přednostně z portfolia Saint-Gobain. Fasáda je vyrobena ze skel
Glassolutions, jsou zde použity izolace Isover, vnitřní prostor je konstruován ze
sádrokartonů Rigips, fasády, omítky a podlahy z materiálů Weber a Adfors, stropy akusticky vylepšily podhledy Rigips a Ecophon.


Samotné kanceláře splňují náročné požadavky na šetrné a zdravé vnitřní prostředí, úsporný provoz a energetickou efektivitu. Všechny materiály použité v konstrukcích zajišťují skvělé parametry teplené pohody, akustického komfortu, čistého vzduchu a dostatku denního světla a jsou tak ukázkou aktuálních trendů ve stavebnictví.
Jsou unikátní referencí pro další investory a nájemce kancelářských prostor.

Jednoduše ukazují to, jak mají dnes vypadat moderní kancelářské prostory.

 

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že minerální vlna se v Častolovicích vyrábí už 50 let?

Minerální vlna se začala v Častolovicích vyrábět roku 1965, kdy 1. 7. 1965 vznikl nový závod Stavební izolace n.p. Praha. V roce 1990 došlo k rozdělení a v Častolovicích vyrostl nový státní podnik ORSIL Častolovice. O tři roky později byla společnost privatizována stávajícím managementem firmy a vznikla společnost Orsil s.r.o.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.