Již zítra začíná festival Smetanova Litomyšl

Novinky přidáno 15. června, 2017Zítra se otevřou pomyslné brány hudebního festivalu s geniem loci - Smetanovy Litomyšle. I letos jsme hrdým partnerem a navíc pro vás chystáme parádní závěr.

Zítra v 19,00 hodin se na zámeckém nádvoří rozezní první tóny festivalu. Zahajovací koncert předvede Česká filharmonie s předehrou k Prodané nevěstě, následuje symfonická báseň P.I. Čajkovského a Koncert pro housle a orchestr D dur od J.Brahmse. 

I další dny je program úžasně nabitý, každý milovník hudby si určitě vybere. 

Kromě klasických koncertů bychom vás rádi pozvali také na doprovodný progam v Klášterních zahradách, který proběhne vždy o víkendu a také v době červencových svátků.

Oblíbené svátky 5. a 6.  července můžete tedy využít k návštěvě nádherného historického města Litomyšl, i když třeba nemáte vstupenky na koncerty. 

 

Připravili jsme pro vás Den pod taktovkou Saint-Gobain s bohatým programem.

Na středu 5.7. chystáme celodenní program pro rodiny s dětmi, poslední den festivalu již tradičně patří místní společnosti ADFORS, který všechny zve na Velké finále - tedy přenos závěrečného koncertu na velké plátno.

Klášterní zahrady přímo vybízejí k posezení a piknikům, takže nebojte, na Smetanku lze jít i bez fraku. 

Více informací o festivalu zde. Více o doprovodném programu zde

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že tvárná litina je 100% a neomezeně recyklovatelný materiál?

To platí i pro původní materiál – šedou litinu, kterou PAM vyráběl od svého založení v polovině 19. století. Technologie přeměny šedé litiny na tvárnou (tzv. modifikace hořčíkem) byla objevena v roce 1943, výrobky z tvárné litiny vyrábí PAM již více než 50 let.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.