Inovativní materiály

Inovace a vývoj jsou součástí naší DNA. Neustále se snažíme vyvíjet, vyrábět a zlepšovat naše materiály, aby splnily všechny nároky a očekávání našich zákazníků.  
Sektor inovativních materiálů v České republice: 

 • Saint-Gobain ADFORS nabízí komplexní, propracovaná, vysoce inovativní a adaptabilní řešení pro průmyslové objekty a systémy budov. ADFORS vyrábí textilie používané průmyslovými společnostmi pro vyztužení výrobků nebo materiálů (technické tkaniny) nebo staviteli přímo na stavbách (stavební výrobky pro budovy a geotextilie). Dlouhodobé zkušenosti v oboru sklo-vláknitých technologií umožňují společnosti ADFORS dodávat řešení pro zákazníky, kteří hledají cenově dostupná inovativní vyztužovací řešení.
 • Saint-Gobain Abrasives, přední světový výrobce brusiva, který jako jediný produkuje všechny tři hlavní typy brusiv; Pojené nástroje (s keramickým a organickým pojivem), brusiva na podložce a diamantové nástroje. Toto je podpořeno výjímečnou technologií, kompletními a inovativními produktovými řadami, nevyvratitelnou reputací v oblasti kvality a bezpečnosti a zkušenými, oddanými a zanícenými lidmi.

Sektor inovativní materiály:

 

Oblast vysoce účinných materiálů nabízí širokou škálu inovačních technologií pro tři hlavní typy materiálů: keramika, vysoce výkonné polymery a výrobky ze skleněného vlákna.
Divize ploché sklo vyrábí řadu produktů vysoce efektivních z hlediska úspory energie, ochrany životního prostředí, komfortního používání a estetiky. 

Obory sektoru Inovativní materiály

 • Abrazíva
 • Keramické materiály
 • Plastické hmoty
 • Technické tkaniny
 • Výroba plochého skla
 • Zpracování skla pro stavebnictví a domácí spotřebiče
 • Zpracování skla pro automobilový průmysl a hromadnou dopravu
 • Řešení pro solární energii

Sektor Inovativní materiály představuje světovou jedničku mezi evropskými společnostmi ve všech uvedených oborech. 

Klíčové údaje:

 • Přes 65 % rozpočtu Skupiny na výzkum a vývoj
 • Více než 60 tisíc zaměstnanců ve 45 zemích
 • Společnost Saint-Gobain dodává izolační sklo pro každou třetí obytnou budovu v Evropě
 • Společnost Saint-Gobain dodává sklo pro každé druhé auto vyrobené v Evropě
Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že každá druhá střecha v Evropě je izolovaná materiály Isover?

Společnost Isover vyvíjí, vyrábí a prodává izolační materiály z minerálních vláken, čedičových i skleněných, dále výrobky z expandovaného polystyrenu. Je tak firmou nabízející na českém trhu nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací v té nejlepší kvalitě.

Saint-Gobain Inovace Aktuální zprávy a novinky ze světa inovací

Rigips Trophy 2018
16/01/2018 Inovace

Rigips Trophy 2018

Rigips Trophy je národní kolo mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gyproc Trophy, jejímž cílem je podpořit umění, dovednost a kvalitu práce realizačních firem z oblasti suché vnitřní výstavby. Vítězný projekt získá cenu veřejnosti a rozhodnout svým hlasem můžete právě Vy.

Weber mění design obalů
11/01/2018 Inovace

Weber mění design obalů

Weber, výrobce a dodavatel špičkových stavebních materiálů, pro letošní stavební sezónu připravuje změnu vzhledu obalů. Nový obal sází na jednoduchý a srozumitelný design, který je v souladu s novou koncepcí Weber – * we care - * staráme se.

Akustická úprava ZŠ Mikoláše Alše na Praze 6
20/12/2017 Inovace

Akustická úprava ZŠ Mikoláše Alše na Praze 6

Ecophonu není lhostejné, kde děti tráví podstatnou část dne, a proto ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy realizovali projekt, který měl vyhodnotit celkové prostředí z hlediska akustiky, osvětlení a ventilace v běžné třídě. Zájem a ohlas dokládá i reportáž o projektu na TV Nova v programu Střepiny ze dne 3. 12. 2017.

Weber je jedničkou u profesionálů v oblasti fasádních systémů
22/10/2017 Inovace

Weber je jedničkou u profesionálů v oblasti fasádních systémů

Z výsledků výzkumného projektu Kvalitní stavební materiály, které zaštítila renomovaná výzkumná agentura Nielsen Admosphere vyplývá, že fasádní systémy značky Weber jsou u řemeslníků synonymem vynikající technologie a kvality.

Zaostřeno na vizuální akustiku
09/10/2017 Inovace

Zaostřeno na vizuální akustiku

Naše oči a uši jsou bránami naší mysli a jejich vnímání ovlivňuje náš blahobyt a produktivitu. Vizuální akustický návrh je důležitý při řešení vnitřního prostředí.

Naše nové sídlo jako důkaz
04/10/2017 Inovace

Naše nové sídlo jako důkaz

Část Skupiny Saint-Gobain v ČR a celé její vedení se přestěhovalo do nových kancelářských prostor v Libeňských Docích.

ISOVER CZ pořádá Izolační fórum on-line
04/09/2017 Inovace

ISOVER CZ pořádá Izolační fórum on-line

ISOVER CZ připravil další streamovanou konferenci Izolační fórum online, kterou můžete sledovat 25. září 2017 ve 14 hodin na Facebooku a YouTube.

Vegetační střechy ISOVER
07/08/2017 Inovace

Vegetační střechy ISOVER

ISOVER CZ pořádal v červenci v Líbeznicích u Prahy školení vegetačních střech. Byly zde představeny systémy vegetačních střech, které jako hlavní součást využívají minerální vlnu.

Obchodní centrum Panorama, Velké Meziříčí
25/07/2017 Inovace

Obchodní centrum Panorama, Velké Meziříčí

Při stavbě restaurace v novostavbě čtyřpatrového obchodního a zábavního centra se sádrokartonáři potkali s řadou obtížných prvků.

Bojujte se suchem s Weber
19/06/2017 Inovace

Bojujte se suchem s Weber

Pro dotační titul Dešťovka všem vlastníkům či stavebníkům rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě představujeme tyto dva systémy. I Weber chce bojovat se suchem.

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu
10/05/2017 Inovace

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu

ISOVER CZ reaguje na trendy vývoje v oblasti izolování šikmých střech a na požadavky z trhu a nově zařazuje do prodejního sortimentu desky PIR  včetně příslušenství. 

Nová verze MCH Designer 5.0 je na světě
09/05/2017 Inovace

Nová verze MCH Designer 5.0 je na světě

Program Isover Multi-Comfort House Designer 5.0 je lehce ovladatelný nástroj k předběžnému navrhování pasivních staveb. Program vychází z nástroje PHVP (Passivhaus Vorprojektierung) a PHPP (Passivhaus Projektierungs Paket) z Passivhaus institutu v Darmstadtu (Německo).

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.