Inovativní materiály

Sektor má přístup k jedinečnému portfoliu materiálů a procesů použitelných při výstavbě obytných budov a v průmyslu.
Sektor inovativních materiálů v České republice: 

 • Saint-Gobain ADFORS nabízí komplexní, propracovaná, vysoce inovativní a adaptabilní řešení pro průmyslové objekty a systémy budov. ADFORS vyrábí textilie používané průmyslovými společnostmi pro vyztužení výrobků nebo materiálů (technické tkaniny) nebo staviteli přímo na stavbách (stavební výrobky pro budovy a geotextilie). Dlouhodobé zkušenosti v oboru sklo-vláknitých technologií umožňují společnosti ADFORS dodávat řešení pro zákazníky, kteří hledají cenově dostupná inovativní vyztužovací řešení.
 • Saint-Gobain Abrasives, přední světový výrobce brusiva, který jako jediný produkuje všechny tři hlavní typy brusiv; Pojené nástroje (s keramickým a organickým pojivem), brusiva na podložce a diamantové nástroje. Toto je podpořeno výjímečnou technologií, kompletními a inovativními produktovými řadami, nevyvratitelnou reputací v oblasti kvality a bezpečnosti a zkušenými, oddanými a zanícenými lidmi.

Sektor inovativní materiály:

 

Oblast vysoce účinných materiálů nabízí širokou škálu inovačních technologií pro tři hlavní typy materiálů: keramika, vysoce výkonné polymery a výrobky ze skleněného vlákna.
Divize ploché sklo vyrábí řadu produktů vysoce efektivních z hlediska úspory energie, ochrany životního prostředí, komfortního používání a estetiky. 

Obory sektoru Inovativní materiály

 • Abrazíva
 • Keramické materiály
 • Plastické hmoty
 • Technické tkaniny
 • Výroba plochého skla
 • Zpracování skla pro stavebnictví a domácí spotřebiče
 • Zpracování skla pro automobilový průmysl a hromadnou dopravu
 • Řešení pro solární energii

Sektor Inovativní materiály představuje světovou jedničku mezi evropskými společnostmi ve všech uvedených oborech. 

Klíčové údaje:

 • Přes 65 % rozpočtu Skupiny na výzkum a vývoj
 • Více než 60 tisíc zaměstnanců ve 45 zemích
 • Společnost Saint-Gobain dodává izolační sklo pro každou třetí obytnou budovu v Evropě
 • Společnost Saint-Gobain dodává sklo pro každé druhé auto vyrobené v Evropě
Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že izolace ISOVER můžete nakupovat třeba z vany?

ISOVER má jako jediná značka izolačních materiálů vlastní e-shop. Izolace tak můžete nakupovat 365 dní v roce, 24 hodin denně a můžete při tom ležet třeba ve vaně. www.isover-eshop.cz

Saint-Gobain Inovace Aktuální zprávy a novinky ze světa inovací

Vegetační střechy ISOVER
07/08/2017 Inovace

Vegetační střechy ISOVER

ISOVER CZ pořádal v červenci v Líbeznicích u Prahy školení vegetačních střech. Byly zde představeny systémy vegetačních střech, které jako hlavní součást využívají minerální vlnu.

Obchodní centrum Panorama, Velké Meziříčí
25/07/2017 Inovace

Obchodní centrum Panorama, Velké Meziříčí

Při stavbě restaurace v novostavbě čtyřpatrového obchodního a zábavního centra se sádrokartonáři potkali s řadou obtížných prvků.

Bojujte se suchem s Weber
19/06/2017 Inovace

Bojujte se suchem s Weber

Pro dotační titul Dešťovka všem vlastníkům či stavebníkům rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě představujeme tyto dva systémy. I Weber chce bojovat se suchem.

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu
10/05/2017 Inovace

ISOVER CZ představuje novinku v sortimentu

ISOVER CZ reaguje na trendy vývoje v oblasti izolování šikmých střech a na požadavky z trhu a nově zařazuje do prodejního sortimentu desky PIR  včetně příslušenství. 

Nová verze MCH Designer 5.0 je na světě
09/05/2017 Inovace

Nová verze MCH Designer 5.0 je na světě

Program Isover Multi-Comfort House Designer 5.0 je lehce ovladatelný nástroj k předběžnému navrhování pasivních staveb. Program vychází z nástroje PHVP (Passivhaus Vorprojektierung) a PHPP (Passivhaus Projektierungs Paket) z Passivhaus institutu v Darmstadtu (Německo).

Nové projekty na úsporu energií ve výrobním závodě v Častolovicích
10/04/2017 Inovace

Nové projekty na úsporu energií ve výrobním závodě v Častolovicích

ISOVER připravuje další projekty na úsporu energií na závodě v Častolovicích, a to rekonstrukce chlazení kupolových pecí výrobních linek ČA1 a ČA2, rekonstrukci osvětlení a zateplení haly strojní dílny.

Dřevostavba Goopan ve vesnické zástavbě
11/02/2017 Inovace

Dřevostavba Goopan ve vesnické zástavbě

Vzorový montovaný dům od společnosti Goopan vyrostl ve vesnické zástavbě nedaleko Písku.

Kvalita, která padne do ruky
02/02/2017 Inovace

Kvalita, která padne do ruky

ISOVER přichází s novinkou, která urychlí práci s tepelnou izolací prémiové řady ISOVER Unirol. Každá role tohoto materiálu je nově opatřena speciálním úchytem pro snadnější manipulaci. Jednoduše tak odnesete na určené místo dvě role najednou místo původní jedné.

Šest let v řadě jsme mezi TOP 100 nejinovativnějšími firmami světa
11/01/2017 Inovace

Šest let v řadě jsme mezi TOP 100 nejinovativnějšími firmami světa

Skupina Saint-Gobain se umístila mezi TOP 100 nejvíce inovativními společnostmi světa, a to na základě hodnocení společnosti Clarivate Analytics, která žebříček nejvíce inovativních firem a institucí za rok 2016 připravuje.

ISOVER FireProtect® zvýší požární odolnost nosných ocelových konstrukcí
29/12/2016 Inovace

ISOVER FireProtect® zvýší požární odolnost nosných ocelových konstrukcí

Protipožární obklad ISOVER FireProtect® nově i na českém trhu zajišťuje spolehlivou a přitom velice snadno proveditelnou ochranu ocelových konstrukcí a trapézových plechů před účinky požáru. Jde o mnoha lety prověřený protipožární systém, který ISOVER nabízí na skandinávském trhu již od roku 1998 a je jím možné zvýšit požární odolnost ocelových nosných prvků až o 180 minut a trapézových plechů až o 90 minut.

Další ročník Saint-Gobain fóra je připraven
19/12/2016 Inovace

Další ročník Saint-Gobain fóra je připraven

Co se stane když...? Skupina Saint-Gobain pořádá již pátou sérii odborných seminářů pro projektanty, architekty, stavební firmy a ostatní profesionály ve stavebnictví. Semináře se v roce 2017 zaměří na problémy na stavbách z pohledu projektanta, způsobené zejména nepochopením projektu nebo případně nevhodným provedením projektové dokumentace.

Nechte se inspirovat multikomfortním bydlením
25/11/2016 Inovace

Nechte se inspirovat multikomfortním bydlením

Pro všechny, kteří sní o novém bydlení, chystají stavbu nebo rekonstruují, píšeme portál o multikomfortním bydlení Žije se mi hezky

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.